Informacje

POPRAWIAJĄ NAWIERZCHNIE DRÓG WE WSI

W Lutocinie trwają prace remontowe nawierzchni kilku ulic we wsi. Drogi były w fatalnym stanie po tym, jak kilka lat temu położono tu kanalizację.
Nową nawierzchnię położonol m.in. na ul. M. Konopnickiej
fot. AO

Nawierzchni od tamtej pory nie uzupełniano, a miejscami drogi były bardzo pocięte i pojawiły się spore wyboje, które czasem wyrównywano. Teraz przyszedł w końcu czas na ich naprawę. Samorządowi udało się zaplanować remonty i już wykonano nową asfaltową nawierzchnię w ul. Zacisze. Teraz naprawiane są kolejne ulice we wsi.

– Zgodnie z umową drogi mają powstać do 15 grudnia. Trzeba jeszcze dokończyć prace, wyrównać pobocza – mówił nam w zeszłym tygodniu wójt Lutocina Jacek Kołodziejski. Prace na ul. Marii Konopnickiej wykonuje firma Domex z Żuromina. Będzie to kosztowało gminę ponad 70,6 tys. zł. Równolegle roboty trwają też na ul. Leśnej. Tam również zadanie wykonuje żuromiński Domex. Z kolei trzecią drogą, tj. ul. Szkolną, zajmuje się firma z Lipna. Zaoferowała ona najkorzystniejszą cenę za wykonanie prac, bo 74 tys. zł. Do przetargu stanęły 4 firmy, Mas-Bit z Płońska, PBDiM Wapnopol z Płońska, Domex z Żuromina i PRD z Lipna.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.