Informacje

PORADNIA CHCE WYDAWAĆ ZAŚWIADCZENIA

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żurominie chce wydawać zaświadczenia dla dzieci mających problemy ze wzrokiem i słuchem. Dotychczas rodzice po takowe musieli jeździć do Ciechanowa.

W marcu dyrektor poradni zwróciła się do zarządu powiatu z nowymi potrzebami placówki w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli. Pracujący w poradni nauczyciele mieliby podjąć studia podyplomowe w zakresie surdopedagogiki i tyflopedagogiki, czyli pracy z uczniami niedosłyszącymi i niedowidzącymi. – Od 20 lat te orzeczenia były wydawane przez powiat ciechanowski. Chcemy to po prostu zmienić, chcemy by orzeczenia te były wydawane w Żurominie, żeby nie zmuszać rodziców do wyjazdów do Ciechanowa, ponoszenia dodatkowych kosztów – tłumaczy wicestarosta Ireneusz Rejmus.

Trzeba jednak, by kadra, która miałaby to robić, skończyła w tym kierunku odpowiednie studia podyplomowe. Poradnia zwróciła się z wnioskiem o dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli. Oprócz kosztów dokształcenia kadry kolejnym wydatkiem będą specjalne testy niezbędne do wydawania zaświadczeń oraz dodatkowe godziny, jakie trzeba będzie przyznać na wykonywanie nowej pracy związanej z orzecznictwem. W przyszłości jednak pozwoli na to, by rodzice mogli uzyskać niezbędne zaświadczenia dla swoich dzieci właśnie na miejscu w Żurominie.

AO

 

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • norma koleżanki będą miały pracę. Zamiast wydawać pieniądze na szkolenie ludzi zatrudnijcie takich z kwalifikacjami.
    Dlaczego podatnik ma płacić za studia podyplomowe dla osób odchodzących nie długo na emeryturę?.
    Jest tyle młodych wykształconych osób w powiecie, że spokojnie można dać im szansę. Młodzi muszą wyjeżdżać za pracą setki kilometrów, a urzędy i instytucje okupują pociotki.