Na sygnale

POSZUKIWANY DWOMA LISTAMI ZATRZYMANY W GDAŃSKU

35-latka z Żuromina poszukiwanego dwoma listami gończymi zatrzymano w Gdańsku. Wpadł, bo auto, którym podróżował, przekroczyło dozwoloną prędkość.
fot. Policja Gdańsk

Kiedy gdańscy policjanci zatrzymywali niemal nowego mercedesa AMG, myśleli, że po prostu zatrzymają prawo jazdy jego kierowcy, który pędził w tunelu pod Martwą Wisłą z prędkością 135 km/h. szybko jednak okazało się, że samo auto zostało nielegalnie przywłaszczone w Niemczech, a poza kierowcą w samochodzie siedział poszukiwany dwoma listami gończymi 35-latek.

Do zdarzenia doszło w sobotę 22 sierpnia. Policjanci z gdańskiej drogówki kontrolowali prędkość w tunelu pod Martwą Wisłą. W pewnym momencie przed radarem „mignął im” rozpędzony mercedes. Pomiar wykazał prędkość 135 km/h.

Funkcjonariusze od razu zatrzymali auto do kontroli. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

42-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego został też ukarany mandatem karnym oraz przypisano mu punkty karne. Policjanci sprawdzili także pasażerów samochodu i okazało się, że jeden z nich – 35-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego – jest poszukiwany dwoma listami gończymi w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu – czytamy w komunikacie na stronie gdańskiej policji.

W czasie tej kontroli policjanci sprawdzili też w międzynarodowych bazach sportowego mercedesa i szybko się okazało, że samochód ten został bezprawnie przywłaszczony na terenie Niemiec. Warte kilkaset tysięcy złotych auto zabezpieczono więc na policyjnym parkingu. Teraz zostanie ono przekazane prawowitemu właścicielowi.

Sama sprawa jest rozwojowa. Nie jest wykluczone, że zwiększy się lista zarzutów dla osób, które jechały mercedesem.

Oprac. AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.