Informacje

POWIAT NAGRODZONY ZA PROGRAM SZCZEPIEŃ DLA MIESZKAŃCÓW

Starosta Jerzy Rzymowski oraz wicestarosta Ireneusz Rejmus odebrali statuetkę w imieniu całego samorządu powiatu za realizację programu szczepień.

Nagrodę przyznała Rada Naukowa Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, która corocznie organizuje konkurs Samorządowy Lider. Celem tego konkursu jest aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji programów zdrowotnych oraz popularyzacji samorządowych działań w dziedzinie profilaktyki grypy.

Przypomnijmy, że powiat od dwóch lat realizuje program szczepień przeciw grypie, który jest skierowany dla mieszkańców powyżej 55 roku życia. W tym roku zaakceptowano kolejną dwuletnią edycję.

Samorząd został doceniony za trzy aspekty. Po pierwsze dzięki realizacji programu zwiększyła się o 100% wyszczepialność mieszkańców powiatu. Po drugie spadła o 10% zachorowalność na grypę oraz to, że zakładana jest dalsza kontynuacja programu darmowych szczepień. Ponadto władze powiatu planują zwiększyć liczbę uczestników programu. Niestety w obecnej sytuacji (braku dostępności szczepionek) nie będzie to łatwe.

Oprócz tego w rozmowie z „Kurierem” wicestarosta Ireneusz Rejmus poinformował, że władze powiatu chcą zapewnić darmowe szczepionki pracownikom starostwa oraz jednostek podległych.

Wręczenie nagród odbyło się 29 września br. podczas XII Debaty Ekspertów Flu Forum w Warszawie. Statuetkę „Powiat Żuromiński Nowy lider w zakresie profilaktyki grypy” odebrali starosta Jerzy Rzymowski oraz wicestarosta Ireneusz Rejmus.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.