Informacje

POWIAT POPARŁ PIS DO EUROPARLAMENTU

Wyniki procentowe eurowyborów w powiecie oraz w poszczególnych gminach.

W tegorocznych wyborach do parlamentu Europejskiego mieszkańcy powiatu w zdecydowanej większości poparli reprezentantów PiS. Partia ta uzyskała 52,2 % poparcia wśród mieszkańców. Reprezentantów KO poparło 20,74% mieszkańców. Kandydaci Trzeciej Drogi-PSL zyskali poparcie 12,42% głosujących. dalej 9,9 % poparcia otrzymali przedstawiciele Konfederacji. Na Lewicę głosowało 3,6 % uprawnionych.

Poparcie dla partii w poszczególnych gminach

W gminie Lubowidz największe poparcie uzyskała partia PiS (51 %), kolejna na liście znalazła się partia KO (19,81%). Na przedstawicieli Trzeciej Drogi-PSL głosowało 9,94% mieszkańców. Na Konfederację głosowało 9,01 % mieszkańców. Lewica otrzymała poparcie 2,79 % mieszkańców.

W gminie Kuczbork: partia PiS (56,94 %), kolejna na liście znalazła się partia KO (19,82%). Na przedstawicieli Trzeciej Drogi-PSL głosowało 15,70% mieszkańców. Na Konfederację głosowało 9,02 % mieszkańców. Lewica otrzymała poparcie 2,78% mieszkańców.

W gminie Żuromin: partia PiS zyskała poparcie 43,94 %, na partię KO głosowało 28,15%). Na przedstawicieli Trzeciej Drogi-PSL głosowało 12,65% mieszkańców. Na Konfederację głos oddało 9,38% mieszkańców. Lewica otrzymała poparcie 5,06% mieszkańców.

W gminie Lutocin partia PiS zyskała poparcie 61,83 % głosujących, na partię KO głosowało 10,73% mieszkańców. Na przedstawicieli Trzeciej Drogi-PSL głosowało 12,07% mieszkańców. Na Konfederację głos oddało 12,20% mieszkańców. Lewica otrzymała poparcie 1,83% mieszkańców.

W gminie Bieżuń na reprezentantów PiS głosowało 58,91 % uprawnionych, na przedstawicieli KO głosowało 13,73%). Na przedstawicieli Trzeciej Drogi-PSL głos oddało 13,10 % mieszkańców. Na Konfederację głosowało 10,43 % mieszkańców. Lewicę poparło 3,03 % mieszkańców.

W gminie Siemiątkowo reprezentantów KO poparło 10,61% mieszkańców. Kandydaci Trzeciej Drogi-PSL zyskali poparcie 11,34% głosujących. Dalej 12,94 % poparcia otrzymali przedstawiciele Konfederacji. Na Lewicę głosowało 2,18 % uprawnionych. Najwięcej osób oddało głos na przedstawicieli PiS, bo 62,5 % głosujących.

aO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Pomimo ostatnich afer z udziałem polityków PiS (Wąsik, Kamiński, Bielan, Jaki) lud jednego z najbiedniejszych powiatów, najbardziej wykorzystanych i oszukanych przez poprzednią władzę, ponownie swoje głosy oddaje na PiS. To nie jest nawet głupota, to już jest choroba.

    • najbardziej niszczy i wykorzystuje mieszkańców Inspekcja Weterynaryjna, która wymyśla nieistniejące przepisy, żeby karać mandatami rolników. Każdy ma prawo głosować na kogo chce Plejadzie Oszustów dziękujemy

  • 52,2 procent z wodogłowiem , lub z brakiem mózgu, nie pasowały ośmiorniczki w PO, ale pasują miliardowe przekręty , co za TUMANY

    • proszę nie obrażać wyborców PIS nie chcą głosować na PO i PSL to ich wybór, do którego mają prawo. Platforma i PSL głosują za rozwiązaniami, które są niekorzystne dla Polski. Niedługo osiedlą w powiecie kilka tysięcy niepiśmiennych inżynierów i lekarzy z Indii, Pakistanu itp. i zatęskni Pan za sąsiadami z wodogłowiem lub bez mózgu.

      • Jedyne , co potrafią wyborcy PiS , to straszyć obcokrajowcami , których, o zgrozo, sami najwięcej naściągali i na nich zarobili. Dwulicowość i bezmózg.