Informacje

POWIAT POSTAWIŁ NA ANDRZEJA DUDĘ

Prezydent Andrzej Duda mógłby liczyć na reelekcję w pierwszej turze, gdyby wyborcy z powiatu żuromińskiego mieli decydujący głos. Otrzymał 59,10 % głosów. Rafał Trzaskowski zyskał poparcie 19,07 % mieszkańców. Frekwencja wyniosła 59,07 %.
fot. Andrzej Duda FB/ Rafał Trzaskowski FB

Zacznijmy od frekwencji, która w porównaniu do całego kraju jest mniejsza. W powiecie żuromińskim zagłosowało 59,07 % uprawnionych do głosowania, wynik ogólnopolski to 64,51 %. Jak się okazuje największą frekwencję odnotowano w gminie Żuromin (61,75%), najmniejszą w gminie Lutocin (54,96%).

Kacper Czerwiński

   

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Nadszedł czas, żeby zmienić powiat. Ale cóż rolnicy zawsze najwięcej dostają to i głosują. Miasto Żuromin zaraz widać inteligencję

  • Powist postawil na dude bo mieszka tu sama ciemnota liczaca tylko na zasilki, a roboty jest pelno. Sondaz ten ukazuje zacofanie spoleczenstwa w powiecie

  • Tylko mieszkańcy Gminy i Miasta Żuromin są w miarę odporni na totalną propagandę lejącą się z TVPiS i rozumieją w jakimś stopniu, że Duda łamie konstytucję, na którą przysięgał, powołując się na Boga.