Informacje Wydarzenia

POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWY DLA UCZNIÓW

Konkurs językowy, który odbył się w bieżuńskim ogólniaku był świetnym doświadczeniem w rozwijaniu zdolności lingwistycznych oraz integracji uczniów.
FOT.LO BIEŻUŃ

Już po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Językowy dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu żuromińskiego zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Młodzież zmagała się z zadaniami na początku czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu.

Wydarzenie miało na celu promowanie zainteresowania kulturą państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz rozwijanie zainteresowania językami obcymi wśród uczniów. Ważną kwestią była też integracja oraz promowanie współpracy między szkołami powiatu żuromińskiego.

W konkursie udział wzięło pięć czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych w: Żurominie – szkoła nr1, Bieżuniu, Siemiątkowie, Łaszewie i Lubowidzu. Konkurs obejmował trzy konkurencje dotyczące znajomości języka angielskiego oraz niemieckiego. Zadania konkursowe polegały na: nagraniu krótkiego filmu w języku obcym pt. „Jeden dzień w Londynie” lub „Jeden dzień w Berlinie”; rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego; znajomości zagadnień kulturowych czterech krajów anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych i Australii oraz trzech krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Zwycięzcą konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lubowidzu, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie a trzecie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Siemiątkowa. Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie, Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń, oraz Radę Rodziców LO w Bieżuniu.

W przerwach między poszczególnymi konkurencjami uczniowie Liceum w Bieżuniu zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się utwory muzyczne wykonywane w języku angielskim.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Żuromińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy w Bieżuniu oraz Rady Rodziców Liceum.

KC

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.