Informacje

POWIATOWY ZESPÓŁ DORADZTWA ROLNICZEGO MA NOWĄ SIEDZIBĘ

Było ciecie wstęgi, byli goście, ciepłe słowa i wiele życzeń. Wszystko to na uroczystości otwarcia nowej siedziby Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Żurominie przy ul. Warszawskiej 2.

Nowa siedziba PZDR w Żurominie zaczęła funkcjonować wraz z początkiem października. Uroczyste otwarcie miało miejsce 6 października. Przecinając wstęgę w nowym miejscu kierownik PZDR w Żurominie Adam Witkowski podkreślił, że to historyczna chwila dla ośrodka, dla pracowników świadczących usługi doradcze dla rolników z całego powiatu. – Otrzymaliśmy lokal przepiękny, od miasta – powiedział, nim chwilę później Sławomir Piotrowski z MODR i Tomasz Skorupski oraz Jarosław Grabowski jako jedni z zaproszonych gości przecięli wstęgę do nowej siedziby doradztwa. Wszyscy oni dziękowali przy tym za stworzenie komfortowych warunków do pracy pracownikom PZDR.

Potem uroczystości kontynuowano w Żuromińskim Centrum Kultury. Wzięli w nich udział m.in. starosta Jerzy Rzymowski, burmistrz Aneta Goliat, burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański, zastępca burmistrza w Lubowidzu Ewa Szczepańska, wójt Kuczborka Jacek Grzybicki, wójt Lutocina Jacek Kołodziejski, kierownik biura ARiMR w Żurominie Kamil Cupał, przewodniczący Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka Zbigniew Lisowski, a także przedstawiciele rolników, w tym zwycięzcy rolniczych olimpiad, radni rad gmin.

Kierownik PZDR przypomniał historię doradztwa na terenie miasta, kontakty z poszczególnymi włodarzami. Podziękował burmistrz Żuromina za przygotowanie nowej siedziby dla pracowników, którzy dotychczas zajmowali pomieszczenia na parterze magistratu.

Za współpracę z PZDR dziękowali przemawiając wszyscy przedstawiciele rolników z powiatu. Wszyscy też życzyli dalszego rozwoju doradztwa, współpracy z rolnikami i samorządami. Dyrektor jedynej szkoły rolniczej w powiecie Czarek Ossowski (ZS w Zielonej) również składał życzenia, a na koniec swojego wystąpienia wręczył kierownikowi Witkowskiemu pamiątkowy adres od społeczności szkolnej i nauczycieli.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.