Informacje

POWSTAŁA DROGA WEWNĘTRZNA

Przy Szkole Podstawowej nr 1w Żurominie i dwóch sąsiadujących z nią placówkach edukacyjnych powstaje droga. Środki pochodzą z budżetu obywatelskiego.
Ostatnie prace przy wykonywaniu drogi na początku grudnia

Przy Zespole Szkół Specjalnych, Szkole Podstawowej nr 1 i Przedszkolu nr 1 w Żurominie powstaje nowa droga. Ma ona również zmienić ruch w tym rejonie. Wjazd na teren będzie możliwy jak dotychczas, od strony ul. Wyzwolenia, ale wyjazd stąd będzie możliwy tylko w stronę ul. Żeromskiego. Obecnie rano dojazd do tych trzech placówek jest bardzo uciążliwy. Samochody przywożą i dzieci do przedszkola, i do szkoły, jeździ tu również bus Szkoły Specjalnej, dowożący na zajęcia dzieci z całego powiatu. Nietrudno o stłuczkę, bo jest wąsko, są tu też progi zwalniające, a także i piesi, bo starsze dzieci przychodzą do podstawówki same.

Nowa droga ma usprawnić ruch w tym miejscu. Droga będzie żwirowa i z kruszywa łamanego, bo i funduszy na jej budowę nie ma wiele. Inwestycja jest jedną z kilku, jakie wygrały w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Termin jej wykonania krytykował ostatnio radny Andrzej Staroń. Stwierdził, że grudzień to już dość późno na takie inwestycje, a panująca wówczas aura nie jest dobrym sprzymierzeńcem do prowadzenia prac. Jego zdaniem takie inwestycje winny powstawać wcześniej, bo o tym, że będą robione wiadomo już wcześniej (budżet obywatelski rozstrzygany jest w drugiej połowie roku na kolejny rok budżetowy), a co za tym idzie proces wyłaniania wykonawców powinien zaczynać się wraz z początkiem roku. – A tak są robione na łapu capu, w ostatniej chwili, bo mróz, bo pada – skomentował. Dodał, że kruszywo w pierwszym półroczu było tańsze, więc można było kupić go więcej i położyć grubszą warstwę, a tak droga będzie jaka będzie.

– My jako radni nie możemy nie widzieć tych rzeczy, nie możemy przemilczeć tego, że wielokrotnie mówiliśmy w poprzednich latach budżetowych, że przetargi organizowane w pierwszym półroczu zawsze są dużo korzystniejsze dla gminy dlatego, że firmy jeszcze nie mają pracy – skomentował. I zapytał nieco retorycznie, jakie radni mogą mieć formy nacisku na urząd i burmistrz, żeby pewne rzeczy robili szybciej, jak nie mówienie o tym np. podczas sesji.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Nareszcie ktoś dobrze pomyślał. Teraz czas zrobić to samo przy Szkole Pofstawowej nr2. Tam też niewiele potrzeba.