Informacje

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W ZST-Z W ŻUROMINIE

29 kwietnia w szkołach ponadpodstawowych powiatu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV. Brała w nich udział cała społeczność szkolna.
Pożegnanie dyrekcji w ZST-Z

Rozpoczynając uroczystość w ZST-Z w Żurominie dyrektor szkoły Wojciech Smoliński przypomniał słowa Jana Pawła II, patrona ZST-Z: „Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli”. Podkreślił, że spotkanie to owoc ciężkiej, czteroletniej pracy uczniów i nauczycieli, wytężonej pracy, wzlotów i upadków, ale też szczęścia i radości.

Pan dyrektor życzył maturzystom, by zapamiętali ze szkolnych lat te najlepsze chwile, najpiękniejsze i najbardziej zabawne, zaś sobie życzył, aby uczniowie miło wspominali tę szkołę. Zaznaczył, że coś się kiedyś zaczyna  i kiedyś musi skończyć, dlatego chwila zakończenia nauki właśnie nadeszła. Życzył sobie też, by młodzież odwiedzała szkołę – swoich wychowawców i nauczycieli.

– Kiedyś, za kilka, kilkanaście lat, gdy spojrzycie wstecz, zapewne będziecie chcieli wychwycić każde, nawet najdrobniejsze wspomnienie i przywrócić je w waszej pamięci. Każdy dzień spędzony w szkole, każdą lekcję, każdy dzwonek, każde wydarzenie, każdą twarz, przewijającą się na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych. Kiedy za kilka lat uda wam się zorganizować jubileuszowe spotkanie mile będziecie wspominać to , co już nie wróci  – mówił Smoliński do czwartoklasistów.

Podkreślił, że niektórzy będą kontynuowali naukę na studiach wyższych, inni znajdą wymarzoną pracę. Życzył wszystkim, by spełnili zamierzone cele i marzenia, by kiedyś, kiedy znów spotkają swoich nauczycieli, mogli powiedzieć, że „ta szkoła ich czegoś nauczyła”. Gratulował wszystkim osiągnięć w nauce.

Ci najlepsi spośród tegorocznych absolwentów szkoły otrzymali nagrody książkowe, m.in. stypendystka premiera Ewelina Piórkowska i Dawid Bednarski, mistrz Polski w wyciskaniu sztangi do lat 20 (w kat. do 74 kg). Medal specjalny „Gloria Artis” trafił do Jakuba Zimnego za całokształt pracy na rzecz życia artystycznego szkoły.

ZST-Z przyznaje wyróżnienie za całokształt pracy artystycznej na jej rzecz

Wyróżnienia przyznała odchodzącym czwartoklasistom także społeczność szkolna. Wybrani uczniowie otrzymali „Złote serca” w różnych kategoriach – np. „modnisia”, „złoty biceps”, „anielski głos”, „serce na dłoni” czy „Pitagoras”.

Młodsi przyznali starszym specjalne wyróżnienia (ZST-Z Żuromin)

Maturzyści ze wzruszeniem żegnali swoich wychowawców – klasa IV Th – Renatę Sękowską, klasa IV Ti – Cezarego Sznytra, klasa IV Ts – Magdalenę Kalkowską i klasa IV Tmi – Karolinę Lewandowską. Ciepłe słowa kierowali do dyrekcji szkoły oraz pozostałych nauczycieli i wszystkich osób, z którymi przez 4 lata spotykali się na szkolnych korytarzach.

Życzenia do maturzystów skierował z kolei również starosta żuromiński Jerzy Rzymowski. Podczas uroczystości odczytała je wicedyrektor Ewa Janulewska.

Teraz przed uczniami egzaminy maturalne. Życzymy wszystkim połamania piór!

Agnieszka Makuszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.