Informacje

POZNAWALI GRZYBY W LESIE

Uczniowie klas pierwszej i drugiej lutocińskiej podstawówki wybrali się w ostatnich dniach września do lasu. Pod okiem leśniczego poznali grzyby jadalne i trujące oraz dowiedzieli się jakie zwierzęta można spotkać w lesie.
fot. ZS w Lutocinie

Najpierw 29 września wycieczkę odbyła klasa Ib pod kierunkiem Danuty Pekról. Jesienna pogoda, niezwykły klimat lasu i otaczającej przyrody sprawił, że dzieci z radością obserwowały otoczenie i dotykały natury. Na spotkanie w lesie przybył także zaprzyjaźniony z lutocińską placówką leśniczy Jerzy Łęcki, który przypomniał dzieciom o zasadach zachowania się w lesie. Ponadto pokazał im różne gatunki roślin i opowiedział o nich. Uczniowie z pomocą wychowawczyni poznali pospolite gatunki grzybów jadalnych i trujących. Na koniec wędrówki po lesie rodzice z trójki klasowej przygotowali ognisko, przy którym dzieci mogły się ogrzać i upiec kiełbaskę. Było to wyjątkowe spotkanie z naturą w czasie pandemii.

Dzień później w ramach zajęć dydaktyczno – wychowawczych do lasu udali się uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią Krystyną Pstrągowską. Oni również spacerowali po leśnych ścieżkach, a w czasie tego spaceru rozpoznawały grzyby jadalne i trujące, nasłuchiwały odgłosów lasu oraz rozpoznawały charakterystyczne cechy krajobrazu jesiennego. Ponadto uczniowie brali udział w licznych zabawach i grach w terenie. Na koniec upiekli kiełbaski na ognisku.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.