Informacje

PRAKTYKI W SŁONECZNEJ GRECJI

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej to kolejna placówka, w której organizowane będą praktyki zagraniczne w Grecji. Rada Pedagogiczna zachęca absolwentów szkół podstawowych do nauki w ich placówce.

Z powodu pandemii terminy egzaminów maturalnych jak i rekrutacji uległy zmianie. W tym roku komisja rekrutacyjna rozpoczęła swą pracę od 15 czerwca 2020r. (składanie przez kandydatów wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej). 12 sierpnia 2020r. nastapi ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia, a następnie 13.08. – 18.08.2019r. potwierdzenie przez rodzica albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia do szkoły. Ostatni termin 19.08.2020r. to podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły, który zakończy rekrutację.

Jeśli chodzi o przedstawienie oferty kierunków dostępnych w ZSP w Zielonej, to udało się nagrać przed pandemią krótki filmik reklamujący naszą szkołę. Umieszczony jest on na stronie internetowej szkoły: zspzielona.szkolnastrona.pl, na facebooku – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej oraz kanale YOU TUBE – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej – Oferta edukacyjna 2020/21. Rozesłaliśmy również na adresy mailowe wszystkich szkół podstawowych ofertę edukacyjną naszej szkoły.

Kierunki, jakie proponujemy ósmoklasistom to technik: weterynarii, ekonomista, logistyk, rolnik, agrobiznesu, architektury krajobrazu oraz Branżową szkołę I stopnia o profilu rolnik. Liczę na to, że COVID-19 nie wpłynie negatywnie na nabór do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Pomimo iż nie było możliwości zaprezentowania naszej oferty osobiście w szkołach, na Targach Pracy czy podczas Dni Otwartych w ZSP Zielona.

Już oficjalnie mogę też poinformować, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do programu ERASMUS+ w kierunkach technik weterynarii i technik ekonomista. Wiąże się to z wyjazdem i odbyciem przez uczniów tych kierunków praktyk zawodowych w Grecji. Uważam, że to ogromny sukces jeśli chodzi o podwyższanie kwalifikacji wśród uczącej się w naszej placówce młodzieży. Ponadto w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 została przyznana dotacja na remont sali gimnastycznej w szkole.

Ósmoklasisto! ZSP Zielona to najlepszy wybór dla Ciebie. Przyjazna atmosfera, szeroka oferta edukacyjna i rozwijanie swych pasji. Zapraszam w imieniu całej Rady Pedagogicznej.

Czarek Ossowski

Dyrektor ZSP w Zielonej

Ósmoklasisto! ZSP Zielona to najlepszy wybór dla Ciebie. Przyjazna atmosfera, szeroka oferta edukacyjna i rozwijanie swych pasji. Zapraszam w imieniu całej Rady Pedagogicznej- podkreśla dyrektor.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.