Sport

PREZES MZPN JEST… PRZECIWNY DECYZJI ZARZĄDU

Zdzisław Łazarczyk, prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej nie szczędzi gorzkich słów w kierunku zarządu, który podjął decyzję o rozegraniu rewanżowych spotkań.
Autor zdjęcia: MZPN

Członkowie zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zmienili uchwałę Prezydium MZPN odnośnie awansów i spadków w sezonie 2019/2020. Według najnowszych decyzji cztery najlepsze zespoły z dwóch grup 4. ligi i po cztery najlepsze z lig okręgowych na Mazowszu mają dokończyć sezon.
-To dla mnie przykra sprawa. Uważam, że powinny zostać zakończone. Byłem bardzo przeciwny tej decyzji zarządu. Nalegałem, żeby nie robić jakichś kuriozalnych, kadłubowych rozgrywek – mówi na antenie Magazynu Sportowego RDC prezes Zdzisław Łazarczyk.
Szef mazowieckich struktur tłumaczył, że pomysł dogrania sezonu wyszedł od „grupy klubów zainteresowanych awansem do wyższej ligi”.
-Były przepychanki, było niesympatycznie. Górę wzięły interesy poszczególnych klubów. Członkowie zarządu to ludzie, którzy trenują w zainteresowanych klubach – tłumaczył.
W uchwale zarząd wyznaczył obligatoryjne terminy tych spotkań. Czasu na przygotowania czołowe drużyny ligi nie będą miały wiele.
– Te terminy w ramach ewentualnego dokończenia sezonu to 10, 13 i 17 czerwca. Liczę jednak, że nie dojdzie do tych spotkań – wyraził nadzieję prezes.
W przypadku, kiedy te spotkania nie odbędą się wszystko zostaje zgodnie z obowiązującymi tabelami. Na powrót zmagań oficjalną zgodę muszą wydać władze państwowe. Wówczas związek ma dopracować szczegóły dotyczące organizacji spotkań.
– Czekamy na rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów – dodaje mazowiecki „baron”.
OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.