https://mazovia.pl/pl/transport/aktualnosci/autobusy-dla-mazowieckich-szkol-wlasnie-ruszyl-nabor.html
Informacje

PROFILAKTYCZNE DZIAŁANIA WŚRÓD UCZNIÓW

W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nie mogli przejść obok obojętnie.
fot. ZSS

W placówce dokładnie 19 listopada przygotowano profilaktyczne działania. Z tej okazji animatorki wychowania zdrowotnego wraz z podopiecznymi przygotowały okolicznościowe plakaty informujące o szkodliwości papierosów. „Papierosy niszczą”, „Nie papierosom”, „Nikotyna zabija” to hasła, jakie się na nich znalazły. Dodatkowo szkolna pielęgniarka rozdawała uczniom broszurki na temat zgubnych skutków tego nałogu. Uczniowie dostali też ulotki dla rodziców o tym, jak skutecznie rzucić palenie.

Założenie jest proste – wyeliminować papierosy z naszego otoczenia. Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, gdzie od 1991 roku organizowana jest przez warszawskie Centrum Onkologii i Fundację Promocja Zdrowia. Według Fundacji, przez ostatnich kilkanaście lat ponad 3 milionom Polaków udało się zerwać z nałogiem.

Według danych WHO co roku z powodu palenia papierosów i narażenia na oddziaływanie dymu tytoniowego umiera niemal 6 milionów osób (jeden zgon co sześć sekund).

Palenie tytoniu zabiło około 100 milionów ludzi w XX wieku, w Polsce, co roku 70000 mieszkańców umiera z powodu palenia tytoniu, a kolejne 8000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.