Informacje

PROFILAKTYCZNE DZIAŁANIA Z DZIEĆMI I NAUCZYCIELAMI

W Zespole Szkół w Lutocinie przeprowadzono warsztaty profilaktyczne dla dzieci i nauczycieli. Sfinansowano je dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Warsztaty i szkolenie profilaktyczne 2020 „Szkolna lawina emocji, czyli co nam w duszy gra” przeprowadzono 4 i 6 listopada. Tematykę w czasie 90-cio minutowych spotkań przybliżył dzieciom psycholog Daniel Szymański.

– Zajęcia zawierały część teoretyczną i praktyczną, przybrały ciekawą formę, uzmysłowiły istotę emocji i uczuć, które towarzyszą nam na co dzień. Dzieci nazywały emocje towarzyszące postaciom prezentowanym przez psychologa, wcielały się w opisywane role, demonstrowały mimiką, barwą głosu i mową ciała. W ciekawy sposób wykorzystano aktywność uczniów i włączano ich do czynnego udziału. Wprowadzono elementy ruchu i zabawy, co znacznie uatrakcyjniło warsztaty i świetnie aktywizowało uczestników. Prowadzący zaproponował uczniom społecznie akceptowane sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami – czytamy w relacji ze spotkania.

Przedsięwzięcie zrealizowane było zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami i procedurami sanitarnymi wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej tj. z zachowaniem zasad DDM.  Łącznie w zajęciach wzięło udział 87 uczniów z klas I-III, ich wychowawcy i pedagog szkolny.

Z kolei 5 i 9 listopada odbyły się szkolenia on-line z psychologiem dla nauczycieli. tematyka objęła pracę z trudnym uczniem oraz dyscyplinę. Udział w  spotkaniu pozwolił nauczycielom usystematyzować wiedzę, wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami praktycznymi oraz wyszukać efektywne rozwiązania do dalszej pracy.

Warsztaty i szkolenie zostały sfinansowane przez GKRPA w Lutocinie.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.