Informacje

PROGRAM PUP POMOŻE WRÓCIĆ NA RYNEK PRACY

Powiatowy Urząd Pracy w  Żurominie realizuje program specjalny. Ma on zaktywizować i pomóc wrócić na rynek pracy osobom długotrwale bezrobotnym.

Program „Aktywność zawodowa kluczem do sukcesu” jest realizowany w okresie od 01.03.2022r. do 31.12.2022r. Celem programu specjalnego jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do podjęcia i utrzymania zatrudnienia grupy 28 osób długotrwale bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żurominie.

Grupę docelową stanowią osoby długotrwale bezrobotne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy  w Żurominie nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy.

Formy wsparcia realizowane w ramach programu: 2-dniowe grupowe zajęcia motywująco-aktywizujące, roboty publiczne dla 18 osób, szkolenie z zakresu „Specjalista do spraw kadr i płac” dla 10 osób, specyficzne elementy wspierające zatrudnienie,
Przewidywana efektywność zatrudnieniowa na poziomie – 60%, całkowity koszt realizacji programu specjalnego – 400 000 zł.
Osoby bezrobotne spełniające powyższe warunki, zainteresowane przystąpieniem do programu specjalnego proszone są o kontakt z doradcą klienta, w ramach którego zostanie zweryfikowana przynależność do grupy docelowej oraz zostaną udzielone szczegółowe informacje o programie.

Osoby zainteresowane  przystąpieniem do programu specjalnego proszone są o kontakt osobisty z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie, ul. Lidzbarska 27a, pok. 8,9,11,12,13 w godz. 730- 1530  lub telefoniczny (23) 657- 31 -63, (23)6573-41-06.

Oprac.AO/Źródło PUP

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.