Informacje Samorząd

PROJEKT JEST PRAWIE GOTOWY

Starostwo Powiatowe ma już prawie gotowy projekt pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. Szuka też możliwości finansowania. Wniosek o wsparcie tej strategicznej inwestycji złożono w ramach „Polskiego Ładu”.
Starosta pokazał nam wstępny projekt i wizualizację pływalni

– Od dwóch, trzech tygodni mamy „gorącą linię” z projektantem – śmieje się starosta Jerzy Rzymowski. Fachowiec zaprojektował już obiekt przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Będzie się on mieścił na terenie przed halą, od strony ul. Wyzwolenia.

– Cały czas konsultujemy rożne rozwiązania, które on proponuje – mówi Rzymowski. Projekt jest prawie gotowy. – Jesteśmy na etapie opracowania ostatecznej koncepcji. Co tam ma być, jak to ma wyglądać – dodaje. Jak podkreśla, wniosek o wsparcie zadania został złożony w ramach „Polskiego Ładu”.

Okazuje się, że wstępne przymiarki do budowy niecki 4-5 torowej są nieaktualne, bo po wizytacji w terenie projektant stwierdził, że zmieści się 6 torów. – To projektant dość nowoczesny – mówi starosta. Ma, jak zauważa, kreatywne podejście do budowania, które starostowie muszą niestety nieco hamować.

– Zmieści się niecka 6-torowa. Jest basen do nauki pływania dla dzieci. Taka strefa typowo dla dzieci. Do tego dwa jacuzzi. Jest sauna fińska, sauna parowa. Jest też grota solna – mówi pokazując projekt starosta Jerzy Rzymowski. Jak zauważa, część spa dla tych, którzy nie będą korzystali np. z wody, bo nie potrafią pływać, będzie dość atrakcyjna. Oprócz tego szatnie, miejsce do przebrania, pomieszczenia pomocnicze.

– Pierwsza wersja, gdy zaczynaliśmy o tym myśleć, była bardzo surowa i uboga, ale pojawiło się mnóstwo głosów z zewnątrz, no i to zaakceptowaliśmy – dodaje szef zarządu powiatu. Wiadomo, że wraz z rozbudowaniem koncepcji zwiększyły się i koszty inwestycji, ale – na poziomie 20 mln zł – jest szansa, by pozyskać dofinansowanie i obiekt takiej klasy w Żurominie wybudować. Może od marszałka, może z ministerstwa sportu.

– Myślimy nad montażem finansowym i jest szansa, żeby te pieniądze pozyskać. Złożony został wniosek do „Polskiego Ładu” – mówi Jerzy Rzymowski. Nie ukrywa, że obaj z wicestarostą szukają wsparcia, gdzie się da, kontaktów. – Jest praca polityczna – mówi, podkreślając, że to przecież nie dla niego basen, a dla mieszkańców. – Będzie to niełatwe, ale takie środki można pozyskać- mówi starosta. Przypomina, że szef partii „Prawo i sprawiedliwość” w swoich wystąpieniach programowych podkreślał, że w każdym powiecie powinien być basen. Jak uważa starosta, w powiecie żuromińskim takowego nie ma, liczy więc, że będzie można jakoś te zamierzenia zrealizować i basen w końcu zbudować.

Jak pisaliśmy, starostom udało się, pozyskać darowiznę od Polenergii w wysokości 2,8 mln zł. Środki stanowią wkład własny, m.in. na przygotowanie dokumentacji.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Jestem bardzo ciekawy. Czy Starosta po złożeniu dokumentacji projektowej w Wydziale Budownictwa będzie czekał na wydanie pozwolenia na budowę również 65 dni, czyli tyle ile KAŻDY zwykły inwestor w powiecie żuromińskim.