Na sygnale

PROKURATOR POD WPŁYWEM WJECHAŁ POD TIRA

archiwum

Do zdarzenia doszło w piątek (22 stycznia) na trasie Przeradz-Chromakowo. Z początku wszystko wyglądało bardzo poważnie. Osobowe mitsubishi, które prowadził 48-letni mężczyzna zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z ciężarowym MAN-em. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało i sprawę zakwalifikowano jako kolizję. Pikanterii dodaje fakt, że sprawcą kolizji był prokurator, który prowadził pod wpływem alkoholu.

„Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro natychmiast odwołał z funkcji Prokuratora Rejonowego w Sierpcu po uzyskaniu informacji, że spowodował on kolizję w ruchu drogowym prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy prokurator na polecenie Prokuratora Okręgowego w Płocku został zatrzymany.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, który po uchyleniu immunitetu prokuratorowi przez Sąd Najwyższy Izby Dyscyplinarnej  ogłosił mu zarzutu z art. 178a §1 kk, tj. prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.  Po przeprowadzeniu czynności procesowych wobec podejrzanego zostały zastosowane  środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i zakazu opuszczania kraju.

Czyn zarzucany podejrzanemu jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2.

Niezależnie od postępowania karnego Prokurator Okręgowy w Płocku  zawnioskował  o  wszczęcie wobec prokuratora  postępowania dyscyplinarnego z uwagi na uchybienie godności urzędu”- poinformowała nas Rzecznik Prasowy Prokuratury Krajowej Prokurator Ewa Bialik.

Prokurator jest mieszkańcem powiatu żuromińskiego.

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Prokurator też człowiek i głupotę walnąć może co zresztą uczynił za co odpowie. Chyba nie pisiak bo pojechali po nim ksiàżkowo