Edukacja

PROMOWALI ZAWÓD POLICJANTA

Policjanci i pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Żurominie uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu, podczas którego opowiadali o swoim zawodzie, zachęcając jednocześnie do wstąpienia do Policji.

Spotkania z młodzieżą to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie prowadzą cykl spotkań z młodymi ludźmi, podczas których mogą opowiadać o tym co robią. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 23 marca w Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu, gdzie odbiorcami byli uczniowie klasy mundurowej.

W spotkaniu uczestniczyli profilaktyk, oficer prasowy i pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia żuromińskiej komendy Policji. Mundurowi opowiadali na czym polega ich praca, a przede wszystkim kto może zostać policjantem. Zaprezentowali film przedstawiający jeden z pierwszych etapów rekrutacji jakim jest test sprawność  fizyczna kandydata do służby w policji. Ciekawostką dla przyszłych maturzystów były sytuacje z powiatu żuromińskiego, z którymi mierzyli się mundurowi ale również mieszkańcy powiatu żuromińskiego. Pracownik kadr przedstawił jakie dokumenty należy złożyć oraz z jakich etapów składa się postępowanie kwalifikacyjne.

Planowane przyjęcia do służby w Policji w 2023 roku:

• 5 maja

• 3 lipca

• 23 sierpnia

• 27 października

• 28 grudnia

POLICJĘ TWORZĄ LUDZIE — TWÓRZMY JĄ RAZEM.

źródło: asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.