Informacje

PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA WŚRÓD NAJMŁODSZYCH

Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie bierze udział w specjalnej akcji „Mała książka - wielki człowiek”, skierowanej do najmłodszych.

Od 2018r. projekt realizowany jest przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie otrzyma wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz kartę małego czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 naklejek – dyplom małego czytelnika. Dokument wystawiony imiennie jest potwierdzeniem czytelniczego zainteresowania. Oprócz niego każdy czytelnik dostanie mały upominek.

Jak wiadomo, czytanie jest bardzo ważne, zwłaszcza czytanie dzieciom. Nie tylko wzmacnia więzi między dzieckiem a rodzicem poprzez wspólne spędzanie czasu, ale też rozwija dziecięcą wyobraźnię.

Podczas takich pierwszych wizyt w bibliotece dziecko nie tylko może załapać czytelniczego bakcyla, ale też poznaje placówkę, w której dziś oprócz wypożyczania książek dzieje się wiele ciekawych rzeczy – organizowane są konkursy, spotkania czytelnicze, warsztaty.

– Na tyle, na ile można staramy się promować czytelnictwo, również wśród najmłodszych – podkreśla dyrektor PMBP w Żurominie Joanna Rakoczy.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.