Informacje

PRZECHODZĘ COVID W MIARĘ ŁAGODNIE

Starosta żuromiński Jerzy Rzymowski jest chory na Covid. Jak informuje, chorobę póki co przechodzi dość łagodnie. Jest w domu i pracuje zdalnie.

Jeszcze w zeszłym tygodniu Rzymowski normalnie pracował. W czwartek wieczorem poczuł się źle. Dość nagle. Jak nam powiedział, momentalnie pojawiły się dreszcze i podwyższona temperatura. Konsultacja z lekarzem skończyła się skierowaniem na test w kierunku zakażenia koronawirusem, a ten okazał się pozytywny. Szef zarządu powiatu przebywa więc w izolacji domowej.

Jak nam powiedział, nie wie, gdzie mógł się zakazić. Starał się przestrzegać wszystkich zaleceń, wiec często dezynfekował dłonie, nosił maseczkę. Ale miał też kontakt z wieloma osobami. W powiecie szaleje ptasia grypa, trwają działania związane z jej zwalczaniem. Urząd realizuje normalne zadania. Nie zastanawiał się, gdzie mogło dość do zakażenia.

– W normalnych warunkach pewnie bym to traktował jako jakieś przeziębienie i może próbował to przetrzymać, ale z uwagi na sytuację uważałem, że trzeba poinformować lekarza – dodaje Rzymowski.

– Przechodzę chorobę w miarę łagodnie, mam podwyższoną temperaturę od kilku dni, jestem osłabiony, ale ogólnie nie jest źle. Oby tak dalej – powiedział nam w rozmowie w poniedziałek wieczorem. Jak podkreślił, minął mu 4 dzień choroby i oby nie było dalej źle, to da radę wszystko wytrzymać.

Z racji bliskiego kontaktu ze starostą w kwarantannie przebywa wicestarosta Ireneusz Rejmus. Mimo tego praca urzędu odbywa się normalnie. – Dziś było posiedzenie zarządu, zdalne, brałem udział. Nie jestem w takim stanie, żeby nie móc funkcjonować – powiedział nam w poniedziałek szef zarządu powiatu.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.