Informacje

PRZEDSZKOLAKI W AKCJI CHARYTATYWNEJ

Przedszkolaki z lutocińskiego przedszkola wzięły udział w akcji charytatywnej „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”. Wsparły zbiórkę dla pacjentów oddziału onkologii i domu dziecka. Wykazały się empatią.
W zeszłym tygodniu przedszkolaki zapełniły kartony darami
fot. Przedszkole

– Aby uwrażliwić najmłodszych na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci oraz kształtować w nich chęć niesienia pomocy, prowadzimy w naszym
przedszkolu różnego rodzaju akcje charytatywne. Tym razem przedszkole przyłączyło się do akcji „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”, którą zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Lutocina – czytamy w przedszkolnej informacji. Celem akcji było wparcie dzieci z oddziału onkologii oraz Domu Dziecka w Bydgoszczy i zebranie dla nich różnego rodzaju artykułów rzeczowych, także takich, które można podarować jako świąteczny prezent. I udało się.
Każda akcja charytatywna w której przedszkolaki biorą udział kończy się sukcesem, tak też było i w tym przypadku. 27 listopada, w piątek dzieci z rodzicami oraz pracownicy przedszkola od rana zapełniali przygotowane wcześniej pojemniki. Każdy z zadowoleniem niósł swoje dary do przedszkola i w ten sposób, wspólnymi siłami zebrano mnóstwo rzeczy: różnego rodzaju zabawki, książeczki, słodycze, artykuły dla niemowląt oraz starszych dzieci, suchą żywność, kosmetyki, koce, czajnik i wiele, wiele innych przydatnych przedmiotów. – Po południu przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Katarzyna Grzemska-Dobiesz odebrała nasze dary, składając przy tym serdeczne podziękowania za wsparcie akcji – informują przedszkolanki. Gratulujemy dzieciom i rodzicom postawy i uwrażliwienia na potrzeby innych.

AO

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.