Informacje

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W REDAKCJI

Sześciolatki z Przedszkola Samorządowego w Żurominie odwiedziły redakcję Kuriera Żuromińskiego. Dzieci dowiedziały się na miejscu, jak powstaje lokalna gazeta.

W tym roku szkolnym przedszkolaki z najstarszej grupy „0” żuromińskiego Przedszkola Nr 2 aktywnie rozpoczęły naukę. Poznają otoczenie poprzez wycieczki i wizyty w znanych miejscach. Były już w magistracie z wizytą u pani burmistrz, odwiedziły też powiatowo-Miejską Bibliotekę Publiczną w Żurominie. Tam dowiedziały się o książkach dla dzieci, akcji czytelniczej skierowanej do najmłodszych „Mała książka wielki człowiek”.

W minionym tygodniu z kolei dzieci przyszły do redakcji „Kuriera Żuromińskiego”. Na miejscu sześciolatki dowiedziały się, jak zbiera się materiały do tekstów, o czym można pisać w lokalnej gazecie, czym dziennikarz posługuje się w pracy, czy jest to łatwa praca, jakie można napotkać trudności. Poznały specyfikę tego zawodu, ale największą frajdę sprawiło im fotografowanie się nawzajem. Maluchy mogły też nieco wczuć się w rolę dziennikarza i przeprowadzić wywiad ze swoją wychowawczynią Beatą Siemiątkowską. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątki – odblaskowe kamizelki z logo „Kuriera” i odblaskowe opaski na rękę lub rower, które na pewno pozwolą im być bardziej widocznymi podczas jesiennych spacerów.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.