Informacje

PRZEDSZKOLANKI CZYTAJĄ DZIECIOM

Biblioteka w Lubowidzu wraz z filią w Syberii po długiej przerwie wznowiły cykl miesięcznego czytania dzieciom.
fot. Biblioteka

Pod koniec września panie bibliotekarki, oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa, odwiedzały kolejno wszystkie grupy przedszkolne. Najpierw pojawiły się w klasie „O” prowadzonej przez panią Małgorzatę Sadowską. – Na wstępie dzieci wysłuchały wiersza „Wrzesień” autorstwa Ewy Szelburg-Zarembiny. Po odczytaniu krótkiego wierszyka porozmawialiśmy na temat pór roku. Następnie dzieci wysłuchały książki pod tytułem „Drzewo”, której główną bohaterką jest sowa mieszkająca w dziupli na drzewie – obserwująca zmieniające się pory roku – relacjonują bibliotekarki.

Potem czytelnicza akcja objęła grupę 5-latków. One również wysłuchały „Drzewa” i wiersza „Kasztany” Ewy Szelburg-Zarembiny. Czytanie zorganizowano dla zerówkowiczów od pani Joanny Zalewskiej, które oprócz „Drzewa” wysłuchały też wiersza „Słoneczniki” autorstwa Ewy Szelburg-Zarembiny. Panie bibliotekarki nie ominęły najmłodszych grup przedszkolnych, 4-latków (wychowawczyni Agata Oleksy) i 3-latków (wychowawczyni Anna Pawłowska).

– Przedszkolaki słuchały w skupieniu i pięknie odpowiadały na zadawane pytania – relacjonują bibliotekarki.

Spotkania w przedszkolach mają na celu rozwijanie czytelniczych zainteresowań wśród najmłodszych i zachęcania do odwiedzania biblioteki, w której można wypożyczyć pierwsze książki i czytać je wspólnie z rodzicami.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.