Na sygnale

Przekroczył prędkość w warunkach recydywy

Wysoki mandat i punkty karne to konsekwencje lekceważącego podejścia kierującego busem, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 124 km/h. Kontrola wykazał, że nie pierwsze naruszenie przepisów ruchu drogowego przez tego kierowcę.

13 czerwca po południu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie kontrolowali prędkość kierujących w miejscowości Będzymin. Policjanci mieli zakończyć działanie w tym miejscu, gdzie po chwili obok ich radiowozu „śmignął” biały bus. Policjant zmierzył prędkość oddalającego się samochodu, gdzie pomiar wykazał przekroczenie prędkości o 74 km/h, w terenie zabudowanym.

Policjanci natychmiast pojechali za sprawcą wykroczenia, którego zatrzymali kilkaset metrów dalej. Kierującym busa był 51-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego, który wracał z pracy razem z ośmioma pasażerami. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało kolejną nieprawidłowość, która polegała na działaniu kierowcy w warunkach recydywy. Na początku tego roku ten sam kierowca został przyłapany na przekroczeniu prędkości o więcej niż 30 km/h/ w terenie zabudowanym.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na kierowcę mandat karny w warunkach „recydywy”. Oznacza to, że grzywna za przekroczenie prędkości wyniosła dwa razy więcej niż ta, która przypisana jest do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 5000 zł mandatu oraz 15 punktów karnych. W polskim prawie taka sytuacja występuje wtedy, gdy kierowca po raz drugi w ciągu 2 lat popełni wykroczenie drogowe o tym samym charakterze.

PRZYPOMINAMY !

Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Prowadząc samochód lub inny pojazd jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych.

BĄDŹMY ROZWAŻNI NA DRODZE !

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.