Informacje

PRZY SZPITALU BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

fot. starostwo

Już jest. Przy szpitalu zamontowano dziś radarowy wyświetlacz prędkości. Pojawił się przy przejściu dla pieszych vis a vis budynku SPZZOZ. Będzie tu bezpieczniej.

Dziś zarząd Powiatu w Żurominie przystąpił do realizacji pilotażowego i innowacyjnego na terenie powiatu projektu pn. „Zakup i montaż radarowego wyświetlacza prędkości na przejściu dla pieszych na drodze powiatowej Nr 4641W – ul. Szpitalnej w Żurominie”. Jak informuje starostwo, nad bezpieczeństwem pieszych a także kierowców czuwać będzie radarowy wyświetlacz prędkości, który został zainstalowany w pasie drogowym ul. Szpitalnej w Żurominie. Urządzenie wskazuje aktualną prędkość pojazdu, przejeżdżającego przy przejściach dla pieszych w pobliżu szpitala powiatowego.

fot starostwo
fot. starostwo

– Urządzenie to ma charakter prewencyjno-edukacyjny: wskazuje rzeczywistą prędkość nadjeżdżających pojazdów oraz informuje kierujących wyświetlanym znakiem B-33 o dozwolonej prędkości do 50 km/h. Kierowca jadący zgodnie z przepisami „nagrodzony” jest zielonym komunikatem „DZIĘKUJĘ”, natomiast przekroczenie tego progu sygnalizowane jest pulsującym czerwonym napisem „ZWOLNIJ”.

Realizacja zadania ma poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatowych, zwłaszcza w okolicach zwiększonego i nasilonego ruchu pojazdów, w tym również pojazdów uprzywilejowanych (karetek pogotowia ratunkowego, jak również pojazdów ratownictwa gaśniczego, zabezpieczających przylot śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego).

Zadanie na zlecenie Zarządu Powiatu w Żurominie wykonała Firma Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe M&M Ewa Mikucka z Sierpca. Wartość robót wyniosła 49 692,00 zł brutto a całość wydatku sfinansowana została ze środków własnych powiatu żuromińskiego.

-Apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie wszelkich zachowań na drodze, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego -podkreślają wspólnie starosta Jerzy Rzymowski i wicestarosta Ireneusz Rejmus.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.