PRZYKRA NIESPODZIANKA PRZY MŁYŃSKIEJ

Boruta Kuczbork sensacyjnie straciła punkty w starciu z czerwoną latarnią ligi – Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna. Przy Młyńskiej padł remis 1:1.
Boruta skończyła mecz z jednym punktem. Fot. archiwum

W sobotę do Kuczborka przyjechał ligowy outsider – Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna. To zespół, który po kilku latach piłkarskiego niebytu wrócił na piłkarską mapę okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego. Trenerem Wieczfnianki od stycznia jest Rafał Markiewicz. Szkoleniowiec gości jest dobrze znany w Kuczborku. Był trenerem Boruty w rozgrywkach Klasy A.

Teraz pokrzyżował plany swojej byłej drużynie. Wieczfnianka w Kuczborku zdobyła jeden punkt. Ku dużemu niezadowoleniu kibiców i zawodników Boruty.

Ekipa Jarosława Szmyta musiała gonić wynik. W pierwszej połowie po faulu na Żuławniku sędzia odgwizdał rzut wolny. Dośrodkowanie Kacperowskiego trafił do Jakuba Kołakowskiego, a ten popisał się celną główką.

Boruta odpowiedziała strzałem Piotra Kowalskiego. Duże zasługi przy golu miał golkiper gości, który nie popisał się przy obornie strzału. Mecz z Wieczfnianką był także okazją do debiutu dla młodego bramkarza Boruty – Jakuba Powierskiego. 15-latek zadebiutował z konieczności, ponieważ już w pierwszej połowie zmienił kontuzjowanego Dawida Zielińskiego.

Boruta Kuczbork – Wieczfnianka Wieczfnia 1:1 (1:1)

Bramka: Kowalski

Skład: Zieliński (Powierski) – Kociela, Kawczyński, Klimek D., Rybak – Kaszuba, Kowalski (Dębski), Klimek P. (Deka), Sadowski, Watkowski F. (Rychcik) – Michalski (Stańczak D.)

Jutrzenka Unieck – Gryf Kownaty Żędowe 2:1

Żbik II Nasielsk – Gladiator Słoszewo 4:0

PAF II Płońsk – Wkra Cieksyn 1:0

Tamka Dzierzgowo – Olimp Ciechanów 2:0

Boruta Kuczbork – Wieczfnianka Wieczfnia 1:1