Informacje

PUBLICZNY INTERNET W GMINIE BIEŻUŃ

Po Lutocinie kolejna gmina realizuje zadanie udostępnienia publicznego internetu mieszkańcom. Publiczny internet dla każdego dostępny jest już w mieście i gminie Bieżuń.
fot.archiwum

Jak informuje urząd, gmina Bieżuń uruchomiła w przestrzeni publicznej na swoim terenie 13 darmowych punktów dostępu do sieci internetowej tzw. „hotspot” (8 wewnętrznych i 5 zewnętrznych). Projekt „Publiczny Internet dla każdego w Mieście i Gminie Bieżuń” został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie nr 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Bieżuński samorząd pozyskał na realizację zadania w ramach tego programu środki w wysokości 63.000 zł. Dofinansowanie programu ze środków UE wynosi 51 494,40 zł.

Realizacja zadania nie wymagała wkładu własnego gminy Bieżuń. Jedynym kosztem gminy będzie abonament za łącze internetowe, natomiast cała infrastruktura została wybudowana w oparciu o pozyskane środki. Realizacja projektu pozwoli mieszkańcom gminy na bezpłatny dostęp do sieci internet w następujących lokalizacjach: Urząd Miasta i Gminy w Bieżuniu (I pietro, II piętro, III piętro), park w Bieżuniu, Zespół Placówek Oświatowych w Bieżuniu, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Sławęcinie, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bieżuniu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Bieżuniu.

W celu połączenia się z siecią hotspot należy na urządzeniu mobilnym (laptop, telefon komórkowy, tablet) wyszukać połączenie WIFI o nazwie „Publiczny internet dla każdego” oraz zainicjować połączenie z siecią i następnie kliknąć „Zgadzam się z regulaminem sieci WIFI” po czym nacisnąć przycisk zaloguj.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.