PUNKTY TYLKO DLA RZEKUNIA

To było niezwykłe spotkanie, podczas którego padł grad bramek. Szalony mecz dla Rzekunianki Rzekuń. Podopieczni Roberta Piotrowskiego bez punktów wracają z dalekiego wyjazdu przegrywając przy Miłej 5:4.
Maciej Watkowski zdobył dwie bramki Fot. MO

Wkra Bieżuń jechała do Rzekunia w znakomitej formie. Bieżunianie notowali świetną serię, gospodarze – zespół Rzekunianki Rzekuń był pod formą. Od trzech spotkań nie zdobyli choćby punktu. W ciechanowsko-ostrołęckiej „okręgówce” to jednak nic nie znaczy.

Tutaj każdy może walczyć o punkty z każdym, a to spotkanie pełne bramek było tego przykładem. Miejscowi bardzo szybko wyszli na prowadzenie i mogli rozstrzygnąć ten pojedynek. Prowadzenie Rzekuniance w 10 minucie dał Rafał Płaszczyński, w 16 minucie podwyższył Arkadiusz Il. Po 30 minutach pojedynku gospodarze prowadzili już 3:0. Sebastian Załęski podyktował jedenastkę dla Rzekunianki, a strzałem z jedenastu metrów gola dla miejscowych zdobył Kacper Sokołowski.

Nadzieja dla Wkry przyszła już trzy minuty później. Arbiter główny tym razem podyktował jedenastkę dla bieżunian, a pewnym strzałem

Jeszcze przed przerwą, bo w 40 minucie bieżunianie zmniejszyli straty do jednego gola. Wkra zeszła na przerwę z nadzieją, a na drugą część gry z niezywkłym animuszem. To sprawiło, że w 50 minucie był już remis. Bieżunianie dążyli do zwycięstwa, ale w 65 minucie miejscowi po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Odpowiedź Wkry przyszła już po sześciu minutach. To jednak nie był koniec strzelania w tym pojedynku. Niestety ostatni cios zadali gracze Bartłomieja Jezierskiego. To oni za sprawą Konrada Sobotki w 88 minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zapisali na swoje konto trzy punkty. Porażka sprawiła, że do lidera Wkra traci pięć punktów. Do drugiego zespołu trzy.

Rzekunianka Rzekuń – Wkra Bieżuń 5:4

Bramki: Płaszczyński 10′, Il 16′, Sokołowski 30′ (k), M. Kaczyński 65′, Sobotka 88′ – Watkowski 2, Baca, M.Malinowski

KS Wąsewo – PAF Płońsk 0:6

Sona Nowe Miasto – Błękitni Raciąż 1:2

Iskra Krasne – GKS Strzegowo 0:7

Kurpik Kadzidło – Nadnarwianka Pułtusk 1:2

Kryształ Glinojeck – MKS Ciechanów 0:3

Konopianka Konopki – Ostrovia Ostrów Maz. 1:1

Korona Szydłowo – Wymakracz Długosiodło 4:0

1. PAF Płońsk 12 31 33-16