Informacje

RAFAŁ WOŹNOWSKI NOWYM SEKRETARZEM LUBOWIDZA

Miasto i Gmina Lubowidz ma już nowego sekretarza. Magistrat kilkukrotnie ogłaszał konkurs na to stanowisko. Dopiero pod koniec kwietnia udało się wybrać nowego sekretarza. Do pracy w urzędzie wrócił… Rafał Woźnowski.
Jako chichot losu wykorzystujemy fotografię z naszego archiwum, która była załączona do artykułu opisujące odejście Rafała Woźnowskiego w 2013 z pracy w lubowidzkim urzędzie.

Od 4 maja w lubowidzkim magistracie pracuje już sekretarz. Przypomnijmy, że to stanowisko nie było obsadzone od momentu rezygnacji Moniki Kotłowskiej, która w lutym 2020 roku rozpoczęła pracę w Starostowie Powiatowym na stanowisku skarbnika. Od tamtej pory władze Lubowidza bezskutecznie starały się znaleźć nowego sekretarza. Dopiero pod koniec kwietnia swoją kandydaturę w drodze konkursu zgłosił Rafał Woźnowski. Dobrze znany mieszkańcom gminy, niegdyś nawet zastępca wójta.

Woźnowski zrezygnował z pracy w Lubowidzu (wówczas w Urzędzie Gminy Lubowidz) w 2013 roku. Został wtedy powołany na funkcję dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ciechanowie. – To dla mnie spory awans. Uzyskałem zaufanie najwyższych władz samorządowych województwa mazowieckiego – komentował przeszło 7 lat temu na naszych łamach Rafał Woźnowski.

Skąd więc taka decyzja, by wrócić do Lubowidza? Jedną z nich na pewno była odległość, którą codziennie pokonywał Woźnowski, żeby dojechać do pracy.

– Przyszedł czas na zmiany, to nowe wyzwanie, które postanowiłem podjąć w moim życiu- skomentował we wtorek (4.05) rano w rozmowie z naszą redakcją.

Z kolei na stwierdzenie, że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi odparł, że Heraklit za swoją myśl został zganiony przez swoich uczniów. – Przecież woda w rzece nie jest ta sama i człowiek też nie jest ten sam- odpowiedział przekornie Rafał Woźnowski.

Kacper Czerwiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • W pełnym tego słowa znaczeniu to chichot”. Jeżeli nie wiesz dokąd zmierzasz, trafisz tam każdą drogą . A jego wypowiedź to rozwolnienie myślowe, intelektualny paw i palimpsest alkoholowy