Informacje

RAJD I KAJAKI Z ORLIKIEM

Tegoroczne wakacje są nieco inne niż poprzednie. Wiele rodzin z uwagi na pandemię panującą w kraju nie wyjechało nigdzie na wakacje. Zainteresowaniem cieszą się więc atrakcje udostępniane na miejscu.
Fot.Orlik

I tak żuromiński orlik tętni życiem. Animatorzy zaplanowali na czas wakacji szereg zajęć i aktywności dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy. Chętnych nie brakuje. Przyjeżdżają nie tylko z samego miasta, ale i okolicznych wsi, w tym z Będzymina, Poniatowa, Raczyn, Kruszewa, Kliczewa.

W piątek 10 lipca udało się zorganizować rajd rowerowy. Spora grupa rowerzystów pod okiem opiekunów ruszyła spod kompleksu boisk i dojechała do Konopat, gdzie rozpalono ognisko. Uczestnicy rajdu mogli posilić się tam pyszną kiełbaską z grilla. Czas spędzili aktywnie i na świeżym powietrzu.

Jak podkreślają animatorzy orlika, zajęcia zaplanowane na czas wakacji nie są sztywno wpisane w kalendarz, bo wszystko tak naprawdę zależy od pogody. W środę 15 lipca grupa 30 osób (dzieci i młodzieży) pod okiem dorosłych opiekunów udała się na spływ kajakowy w Bieżanach. Pierwotnie miał się on odbyć w czwartek, ale aura tego lata nie rozpieszcza i trzeba śledzić prognozy na bieżąco, żeby zrealizować zaplanowane działania, więc plany tak naprawdę zmieniają się z dnia na dzień. Po 9-kilometrowym spływie można było skorzystać z kąpieli, zjeść posiłek regeneracyjny i aktywnie spędzić czas, bo tego dnia było naprawdę ładnie.

Młodzieży spodobał się bardzo pomysł wyjazdu nad jezioro do Górzna i do wodnego parku rozrywki w Mszczonowie, o ile ten drugi z uwagi na pandemię będzie możliwy do zrealizowania. W niektórych przypadkach potrzebne jest też niestety wsparcie rodziców i ich obecność z dzieckiem podczas wycieczki, jak np. podczas spływu kajakowego. Zawsze jednak animatorzy starają się dostosować do potrzeb i zainteresowań dzieci i młodzieży. Zajęcia dostosowane są też do panującej pogody i zależą też od ilość chętnych. Raz jest więcej uczestników, raz mniej, ktoś przychodzi w trakcie, bo zachęci go koleżanka czy kolega. – Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty wakacyjnej – mówią pracownicy orlika.

W ramach wakacji na kompleksie przy Żeromskiego zaplanowano też m.in. turnieje piłki plażowej, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, gry i zabawy z animatorem na boiskach oraz nocny turniej piłki nożnej.

Środki na organizację zajęć na orliku pochodzą z funduszu alkoholowego.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.