Informacje

RAJD ROWEROWY BYŁ NA POCZĄTEK

Rajdem rowerowym do Konopat rozpoczęto w Żurominie wakacje z kompleksem boisk sportowych Orlik. Dopisała i frekwencja, i pogoda. Plany na letnie miesiące są ambitne. W zajęciach uczestniczy kilkadziesiąt dzieci, które nie narzeka na nudę.

Na zajęcia zorganizowane przez animatorów Orlika mogą uczęszczać dzieci od 10 roku życia, taką przyjęto granicę wiekową, by móc organizować bezpiecznie różne aktywności dla dzieci i młodzieży.

A plan na tegoroczne wakacje jest dość ciekawy. Rajd rowerowy, wyjazd ma basen, wyjazd do aquaparku w Mszczonowie, do parku linowego w Boguszewcu, zabawa w parku trampolin i zwiedzanie Stadionu Narodowego, do tego spływ kajakowy i zwiedzanie sierpeckiego skansenu.

Jak mówi Tomasz Siemiątkowski, kiedy powstał plan, który zakładał propozycję pewnych aktywności, zorganizowano spotkanie organizacyjne z rodzicami. Okazało się, że propozycje się spodobały – Uważam, że nasze atrakcje są fajne, świadczy o tym fakt, że na wszystkie mamy chętnych – dodaje Tomasz Siemiątkowski.

Pierwsze z zajęć- rajd rowerowy do Konopat – już się odbyły. Dzieci pod okiem opiekunów dotarły do lasu, gdzie zorganizowano im ognisko z regeneracyjnym posiłkiem w postaci pieczonych kiełbasek. Pogoda dopisała, czas spędzono na aktywności w otoczeniu konopackiej przyrody.

– Dzieci nam się określiły, gdzie chciałyby jechać. A z racji tego, że w zeszłym roku nie udało nam się jechać do aquaparku do Mszczonowa, zaplanowaliśmy ten wyjazd w tym roku. Obiecałem, że pojedziemy, póki jest otwarte – mówi Siemiątkowski. Do aquaparku zapisało się 45 chętnych, pojechali 13 lipca, pod okiem 5 opiekunów.

Zajęcia wakacyjne częściowo pokrywane są ze środków rodziców, a częściowo ze środków gminy, która m.in. płaci za dowóz. Animatorzy Orlika przewidują organizację 1 zajęć w tygodniu.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.