Informacje

RAKOCZY ODSZEDŁ NA EMERYTURĘ

Brygadier Krzysztof Rakoczy z KP PSP w Żurominie odszedł na emeryturę. Z Komendą w Żurominie był związany ponad 30 lat.

Z dniem 31 sierpnia 2023 roku, Komendant Główny Państwowej Staży Pożarnej zwolnił z pełnienia służby brygadiera Krzysztofa Rakoczy.

Odchodzący strażak przez ponad 30 lat związany był głównie z wydziałem operacyjnym, początkowo w Komendzie Miejskiej PSP w Szczecinie, a od 1998 roku związany z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie, gdzie zajmując kolejne stanowiska, awansował na Naczelnika Wydziału Operacyjnego. Odpowiedzialny był m.in. za koordynację pracy na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie przyjmowane są zgłoszenia zdarzeń oraz za współpracę z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu.   

W uroczystej zbiórce uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni żuromińskiej komendy. Komendant Powiatowy PSP w Żurominie, st. bryg. Zbigniew Kąpiński, przybliżył przebieg służby odchodzącego strażaka i podziękował za służbę w imieniu wszystkich funkcjonariuszy komendy. Na zakończenie uroczystości przyszły emeryt otrzymał z rąk komendanta oraz współpracowników pamiątkowe upominki w podziękowaniu za wieloletnią służbę.

Opracował: st. kpt. Tomasz Welenc – KP PSP Żuromin

Zdjęcia: Joanna Kaczmarczyk – KP PSP Żuromin.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.