Sport

REFORMA JUŻ PEWNA

Sezon 2021/2022 będzie ostatnim rozgrywanym w dwóch grupach IV ligi. W sezonie 2022/2023 utworzona zostanie jedna 18-zespołowa liga.

Z dniem objęcia posady prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej przez Sławomira Pietrzyka wiadome było, że dojdzie do rewolucji w systemie rozgrywek. Prezes Pietrzyk od samego początku mówił, że chce nadać prestiż rozgrywkom IV ligi, a gra w barażach o awans, po wygraniu grupy, jest absurdem. W sezonie 2021/2022 po raz ostatni poprzez baraż wyłoniony zostanie mazowiecki III-ligowiec. W kolejnej kampanii na Mazowszu będzie tylko jedna czwarta liga składająca się z 18 zespołów.

Zarząd MZPN od sezonu 2022/2023 utworzy także rozgrywki piątej ligi. Grać w nich będą (z podziałem na dwie grupy – północ i południe) zespoły, które w bieżących rozgrywkach nie zdołają się utrzymać w IV lidze. Najprawdopodobniej będą to zespoły z miejsc 9-18. Do nich dołączą najlepsze zespoły z sześciu Lig Okręgowych. MZPN planuje, by rozgrywki ligi V od sezonu 2022/2023 liczyły łącznie 32 zespoły (po 16 zespołów w grupie). Dokładny regulamin i szczegóły awansów mamy poznać jeszcze w tym miesiącu.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.