Informacje

REJESTRACJA WNIOSKÓW PRZEBIEGA BEZPROBLEMOWO

Cały czas trwa kampania dopłat bezpośrednich i obszarowych 2024. Jak podkreśla kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żurominie nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, a pracownicy biura służą technicznym wsparciem.
kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żurominie Mariusz Jarzynka

Nabór potrwa do 1 lipca. Dotychczas w skali kraju złożono blisko 987 tys. wniosków. Na wprowadzanie zmian w deklaracjach bez konsekwencji finansowych rolnicy mają czas do 16 lipca. Wnioski będzie można składać jeszcze do 26 lipca, ale w tzw. okresie sankcyjnym, czyli za każdy dzień roboczy opóźnienia kwota płatności będzie pomniejszana o 1 proc.

Dokumenty trzeba złożyć za pomocą internetowej aplikacji eWniosekPlus. Rolnicy, którzy nie mają komputerów, mogą liczyć na techniczne wsparcie ze strony pracowników ARiMR. Wszelkie wątpliwości można konsultować również za pośrednictwem infolinii Agencji. Bezpłatną pomocą służą również eksperci z Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Dopłaty bezpośrednie przysługują rolnikom aktywnym zawodowo, prowadzącym działalność rolniczą. Muszą oni posiadać grunty o powierzchni co najmniej 1 ha. Ziemia, do której chcą otrzymać dofinansowanie, powinna być w ich posiadaniu na dzień 31 maja 2024 r. Wsparcie przysługuje także gospodarzom, którzy mają mniej niż 1 ha gruntów, ale spełniają warunki do przyznania płatności związanych ze zwierzętami, a łączna kwota płatności bezpośrednich, które mieliby otrzymać, wynosi co najmniej 200 euro.

Jak podkreśla kierownik żuromińskiego biura ARiMR Mariusz Jarzynka już zdecydowana większość rolników z terenu powiatu żuromińskiego złożyła stosowne dokumenty a cała procedura przebiega sprawnie.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.