REMIS BIEŻUNIA NA TRUDNYM TERENIE

Do podziału punktów doszło w Glinojecku. Miejscowy Kryształ zremisował z Wkrą Bieżuń 1:1. Wkra przez długi czas prowadziła, ale gospodarze zdołali wyrównać. Silny przeciwnik chciał zwyciężyć, ale mu się to nie udało.
Bieżunianie zremisowali w Glinojecku

Kryształ Glinojeck na własnym boisku nie zwykł przegrywać. Przed starciem z bieżunianami zaliczył trzy zwycięstwa, remis i tylko jedną porażkę. Ta porażka to mecz z jednym z najsilniejszych ligowych zespołów – Narwią Ostrołęka.

To już wskazywało na fakt, że zagarnąć komplet oczek w Glinojecku nie będzie łatwo. Bieżunianie dysponują jednak na tyle silną ofensywą, że żaden z zespołów im nie straszny. W Glinojecku również nie zamierzali się bronić.

W 30 minucie bieżunianie dopięli swego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło w pole karne Kryształu, tam głową piłkę zgrał jeden z graczy Wkry, a futbolówka trafiła pod nogi Dzięgielewskiego. Napastnik nie myślał zbyt długo, uderzył w kierunku bramki, a futbolówka zatrzepotała w siatce.

Przed przerwą gracze Roberta Piotrowskiego jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce gospodarzy. Ziółkowski dobrze uruchomił Watkowskiego, ale ten podwojony nie mógł sfinalizować akcji z pola karnego. Odegrał do jednego z partnerów, ten zagrał na skrzydło, a po dośrodkowaniu strzałem głową popisał się Ziółkowski. Bramkarz Kryształu zdołał jednak obronić.

W drugiej połowie miejscowi chcieli odrobić straty. Podopieczni Zdzisława Sadowskiego dłużej utrzymywali się przy piłce, próbowali grać agresywnie i kombinacyjnie. Krótkimi podaniami w okolicy szesnastki chcieli zgubić defensorów Wkry. Bieżunianie dobrze radzili sobie z próbami Kryształu, a także szukali okazji do kontrataku. Aktywny był m.in. Daniel Ziółkowski, który kilkukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy. Niestety nie udało mu się zdobyć bramki.

Kontratak wykorzystali za to miejscowi. Obrońca Kryształu przejął piłkę, popędził w kierunku bramki po czym zagrał prostopadle do wychodzącego napastnika. Ten poradził sobie z Budzichem, interweniować próbował Szreiber, ale na nic to się zdało. Piłka trafiła do Michała Ernesta, który umieścił ją w pustej bramce. Więcej bramek tego dnia już nie padło, drużyny podzieliły się punktami.

Teraz zawodników Wkry, a także pozostałych klubów Ligi Okręgowej czeka weekend bez gry. Kolejne piłkarskie pojedynki 7 oraz 8 listopada. Bieżunianie zagrają w sobotę, a ich rywalem będzie Tęcza Ojrzeń. Faworytem tego pojedynku będzie zespół Roberta Piotrowskiego. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 13:00.

Kryształ Glinojeck – Wkra Bieżuń 1:1 (0:1)
Bramki: Ernest – Dzięgielewski 30 min.
Skład: Szreiber- Budzich, Gołębiewski, Rokicki, J.Malinowski, M.Malinowski, Kalinowski, Betlejewski, Watkowski, Dzięgielewski, Ziółkowski

MKS Ciechanów – Sona Nowe Miasto 2:3
Narew Ostrołęka – Konopianka Konopki 1:1
GKS Pokrzywnica – Błękitni Raciąż 0:1
GKS Strzegowo – Żbik Nasielsk 0:9
PAF Płońsk – KS Wąsewo 1:0