Informacje piłka nożna

ROCHNA ZA KAWCZYŃSKIEGO. ZMIANA PREZESA WE WKRZE

fot. AO

Mariusz Kawczyński kończy pracę na stanowisku prezesa MKS Wkra Żuromin. Podczas piątkowego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków klubu udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi z Kawczyńskim na czele.

Przez chwilę sytuacja była jednak dość niepewna, bo sala niemal świeciła pustkami. Ktoś stwierdził, że tak się wszyscy interesują losami klubu, bo nie przyszli, więc scenariusz będzie taki: stary zarząd ustępuje, w tym na pewno Kawczyński, który swojej roli pełnić już nie może z uwagi na to, że został on radnym miejskim i 6 maja złożył ślubowanie (a prawo mówi, że w ciągu 30 dni od złożenia ślubowania trzeba zrzec się funkcji w instytucjach w jakikolwiek sposób związanych z finansowaniem ze środków samorządu miejskiego), a nowy zarząd nie wiadomo czy się wybierze, a jeśli nie zostanie wybrany – od dnia następnego zawieszone zostaną mecze i treningi, bo to właśnie zarząd je organizuje i za nie odpowiada.

Dla przypomnienia – klub liczy ponad 180 dzieci, których prawnymi reprezentantami (członkami klubu) są rodzice, a tych na zebraniu było zaledwie… dwoje. Pozostali obecni byli to pełniący w klubie rożne funkcje, w tym np. kierownika drużyny seniorów czy członkowie zarządu.

Ostatecznie obecni doszli do wniosku, że gdyby było źle, gdyby coś rodziców trapiło, to pewnie przyszliby na zebranie, zabieraliby głos, bo informację o walnym zgromadzeniu w formie sms i plakatu na FB klubu dostali wszyscy członkowie. A tak pewnie mają zaufanie do obecnego zarządu.

Ostatecznie zebrani członkowie przyjęli sprawozdanie merytoryczne i finansowe klubu za 2023r. które przedstawił prezes Mariusz Kawczyński. Jednogłośnie udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi. Do nowego zarządu zgłoszono: Wojciecha Błaszkiewicza, Wojciecha Rochnę, Cezarego Sznytra, Michała Jurka, Bartosza Dymka. Zarząd spośród siebie wybrał Wojciecha Rochnę na nowego prezesa. Wiceprezesem został ponownie Wojciech Błaszkiewicz. Skład komisji rewizyjnej pozostał bez zmian: Krzysztof Bilicki (przewodniczący), Bartłomiej Durzyński (członek) oraz Bartosz Filipski (członek).

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.