Informacje

ROŚNIE WSPARCIE DLA SZPITALA

Planowano zebrać ok. 50 tys. zł, a jest kilka razy tyle. Akcja wsparcia żuromińskiego szpitala trwa. Łączna suma pomocy finansowej i rzeczowej to prawie pół miliona złotych.
Dla szpitala zakupiono już m.in. środki ochrony osobistej
Autor zdjęcia: bip powiat

O jej przebiegu i wynikach informował podczas jednej z sesji Rady Powiatu wicestarosta Ireneusz Rejmus. Myślał, że w akcji weźmie udział 50-100 osób, ale efekty przerosły oczekiwania. Na jednym rachunku stworzonym dla szpitala zebrano ok. 130 tys. zł, na portalu zrzutka.pl. zebrano ok. 17 tys. zł. Na specjalne subkonto gminy wpłacają na zakup kardiomonitora, obecnie jest tam ok. 20 tys. zł.
– Cała kwota zbiórki to 166 tys. zł, wzięło w niej udział ponad 400 osób – mieszkańcy, radni, firmy, wszystkie gminy, za co bardzo serdecznie dziękuję. Mamy już dwa kardiomonitory zakupione przez osobę fizyczną i gminę Żuromin, natomiast docelową wartością będzie zakup respiratora, 4 kardiomonitorów i 3 ozonatorów – podkreśla Ireneusz Rejmus.
Jak dodał, otrzymał informację od dyrektora szpital z danymi, ile już wyniosło wsparcie dla żuromińskiego szpitala. – Całe wsparcie, te 166 tys. zł, plus sprzęt, plus maski, odzież ochronna, rękawiczki, płyny dezynfekujące, to kwota blisko 477 tys. zł. – powiedział.
– Dziękuję za solidarność, wsparcie akcji wszystkim mieszkańcom powiatu, radnym gminnym, powiatowym, instytucjom. Również duże podziękowania dla naszych biznesmenów i firm za okazane wsparcie – zakończył Ireneusz Rejmus.
AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Wielki sukces.
    108 tys. zł płacimy na jedno dziecko w formie 500+. (500x12x18=108000)
    Masz 3 dzieci dostaniesz 324 tys.
    Pis daje 500 zabiera 600.
    Zapraszam na wybory.