Informacje

ROWEROWO DO KONOPAT

fot. starostwo

25 czerwca 2023 r. odbył się XIII Powiatowy Rajd Rowerowy. W tym roku pogoda wyjątkowo sprzyjała miłośnikom jazdy na rowerze. Uczestnicy wraz z opiekunami przejechali od Poniatowa przez Bądzyn, Dziwy do Nowych Konopat i z powrotem. Przejazd, jak co roku, odbywał się w zorganizowanych grupach. Każda z nich miała zapewnionego opiekuna. W rajdzie również udział wzięli Starosta Jerzy Rzymowski i Wicestarosta Ireneusz Rejmus.

W miejscowości Konopaty na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny uczestnicy mieli zorganizowany posiłek: kiełbaskę i kaszankę z grilla. Atrakcje dla uczestników zorganizował Pan Piotr Oleksiak, nauczyciel w-f w ZST-Z w Żurominie. Były to m. in. rzut do celu, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny. Pani Lucyna Pawlak zorganizowała zumbę, a pracownicy Farmy Zielona Osada oraz Stajni Dor-Jan przygotowali przejazdy bryczką i jazdę na kucyku. Ponadto wśród atrakcji nie zabrakło bitwy na balony wodne.

Wszyscy uczestnicy rajdu brali udział w bezpłatnym losowaniu oraz otrzymali szklane bidony na wodę.

Bezpieczeństwo uczestników zabezpieczały służby Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej. Na trasie rajdu rozmieszczono punkt z napojami, które obsługiwały wolontariuszki. Uczestnicy rajdu mieli również zapewnioną opiekę medyczną.

źródło: Starostwo

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.