Sport

ROZCZAROWANIE BORUTY

Remis w domowym starciu zanotowali gracze Boruty Kuczbork. W spotkaniu z Jutrzenką Unieck padł wynik 1:1. To duże rozczarowanie dla miejscowych.
Boruta straciła punkty Fot. MO

Legitymująca się bilansem -dwa zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki- Jutrzenka Unieck była kolejnym rywalem Boruty Kuczbork. Zespół Jarosława Szmyta po zimnym prysznicu i porażce w minionej kolejce z rezerwami Żbika Nasielsk przystępował do spotkania bardzo zmotywowany.

Mający obrany za cel awans do Klasy A zespół niestety rozczarował. „Boruciarze” wprawdzie byli zespołem lepszym, mieli przewagę, stwarzali sytuacje, ale zapisali sobie tylko jeden punkt.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo optymistycznie. Już w ósmej minucie wynik otworzyli gospodarze. Jakub Sadowski dośrodkował w pole karne, a tam Dominik Stańczak popisał się celnym uderzeniem. Boruta objęła prowadzenie, ale nie cieszyła się nim zbyt długo. Jutrzenka nie zwiesiła głów po straconej bramce i szybko odpowiedziała. Dawida Zielińskiego pokonał napastnik gości Daniel Słojewski.

Fani zgromadzeni na obiekcie przy Młyńskiej mogli oczekiwać, że kolejne minuty również będą tak emocjonujące. Niestety, bramek już więcej nie było. Mimo sporej przewagi, ataków na bramkę Jutrzenki zawodnicy Boruty nie potrafili znaleźć klucza na defensywę gości. Natomiast kiedy dochodzili do okazji strzeleckich nie potrafili zamienić ich na bramkę. Tym samym zespół z Kuczborka traci już dwa punkty do lidera rozgrywek Gladiatora Słoszewo. Kolejne spotkanie Boruta rozegra w sobotę, w Szreńsku. Rywalem będzie miejscowy Żak.