Informacje

ROZPOCZĘCIE ROKU INNE NIŻ WSZYSTKIE

1 września we wszystkich szkołach w powiecie rozpoczął się nowy rok szkolny. Ale nie było tak oficjalnie jak zawsze. Uczniowie oraz nauczyciele nie spotkali się razem w sali gimnastycznej. Najmłodszym nie towarzyszyli rodzice.
fot. ZST w Żurominie

– W tym roku 1 września wyglądał w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. Szkoła wraca wprawdzie do tradycyjnych lekcji, ale będzie się to wiązało z wieloma obostrzeniami. Widać to było już podczas inauguracji roku szkolnego. Nowy rok szkolny witaliśmy podzieleni na dwie grupy – czytamy relację na stronie Zespołu Szkół Techniczno Zawodowych w Żurominie.

Punktualnie o godzinie 9.00 na boisku szkolnym zebrali się nauczyciele i uczniowie klas pierwszych. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor Wojciech Smoliński, który powitał nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę  na nietypowy powrót do szkoły po czasie trudnej izolacji, zdalnego nauczania i wakacji, które nie były całkiem beztroskie. W sposób szczególny podkreślił obowiązek bezpiecznego funkcjonowania w szkole zgodnie z procedurami, do których wszyscy musimy się rzetelnie stosować.

Po nim glos zabrała wicedyrektor szkoły Ewa Janulewska, która odczytała życzenia od starosty Jerzego Rzymowskiego. Szczególne ciepłe słowa usłyszeli pierwszoklasiści rozpoczynający naukę w szkole i nauczyciele, którzy dołączyli do grona pedagogicznego – Martyna Janulewska i Katarzyna Aleksandrowicz.

Smoliński w swoim przemówieniu  zwrócił się także do rodziców z prośbą o wsparcie w tym trudnym przedsięwzięciu jakim jest nauka w warunkach pandemii. W dalszej części uroczystości przedstawiciele uczniów klas pierwszych złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły.

Po części oficjalnej młodzież, z zachowaniem przepisów sanitarnych, spotkała się ze swoimi wychowawcami. Półtorej godziny później na spotkanie ze swoimi opiekunami przybyli uczniowie klas starszych.

Przed nami rok wytężonej pracy, ale także nadziei na sukcesy w szkole i życiu prywatnym, których z pewnością nie zabraknie! Życzymy sobie wytrwałości, cierpliwości i pogody ducha w tym trudnym czasie trwania pandemii COVID – 19 – kończy się komunikat na stronie szkoły.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.