Edukacja Informacje

ROZPOCZĘLI DWUTYGODNIOWE PRAKTYKI ZAGRANICZNE

Wczoraj, 29 maja, grupa uczniów z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie wyjechała na dwutygodniowe praktyki zagraniczne do Grecji. Odbywają się one w ramach realizowanego w placówce programu Erasmus+.

To już kolejna grupa uczniów tej szkoły, która bierze udział w projekcie Erasmus + i odbywa 2-tygodniowe praktyki i staże w Grecji. Tym razem w mobilności wzięli udział uczniowie uczący się w technikum w klasach o specjalności: handlowej, mechaniczno-samochodowej i informatycznej.

-Oprócz zajęć praktycznych na miejscu, które zostały przygotowane w ramach projektu, a które dają młodzieży ogromne doświadczenie i nowe umiejętności oraz pozwalają podnosić kompetencje językowe, nasi uczniowie będą mieli trochę czasu wolnego i będą mogli poznać Grecję jako kraj o odmiennej kulturze i przyrodzie – mówi dyrektor ZST-Z w Żurominie Wojciech Smoliński.

W programie wyjazdu jest m.in. zwiedzanie miasteczka Platamonas, wyjazd do Salonik, wizyta w Meteorach – klasztorach zawieszonych w powietrzu oraz rejs na wyspę Skiathos.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.