Informacje

RUSZAJĄ Z KOLEJNĄ POMOCĄ DLA POTRZEBUJĄCYCH

Wolontariusze z Bieżunia w miniony piątek przywieźli kolejną partię paczek dla potrzebujących. Tym razem pomoli większej ilości osób.
fot. Zbiory prywatne

Pisaliśmy już na naszych łamach o wolontariuszach działających przy Zespole Placówek Oświatowych w Bieżuniu. Od 2018 roku na czele z Danielem Liszewskim, kierownikiem tamtejszej Hali Sportowej realizują oni „Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa”. Z początku swoją działalnością bieżuńscy wolontariusze obejmowali 100 osób. Byli to uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu oraz ich rodziny. Podmiotem, który formalnie odpowiada za współpracę z bankiem żywności jest Rada Rodziców. Wieść o możliwości pozyskania pomocy szybko rozniosła się po okolicy. Z wnioskami o wsparcie zgłosiły się osoby samotne, starsze i bezrobotne. Łącznie pomoc żywnościową w ubiegłym roku otrzymywało aż 357 osób. Kryteria, które brane są pod uwagę to przede wszystkim trudna sytuacja materialna. Kryterium dochodowe to: 1 402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej, czyli dochód nieprzekraczający 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej (tj. 701 zł) oraz 1 056 zł w przypadku osoby w rodzinie, czyli dochód nieprzekraczający 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej (tj. 528 zł). Osoby potrzebujące otrzymują artykuły: warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, a także cukier i olej. Wolontariusze działali w ubiegłym roku do końca września, zgodnie z podpisaną na realizację programu umową, paczki żywnościowe rozdawali raz w miesiącu. Byli gotowi na dalszą współpracę, ale wszystko ze względu na panującą pandemię się przedłużało. Jak informuje nas Daniel Liszewski, bieżuńska ekipa otrzymała jednak w końcu zielone światło i może działać dalej. Podpisano kolejną umowę i do sierpnia wolontariusze będą mogli pomagać potrzebującym.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, tym razem zgłosiło się do nas 380 osób, czyli więcej niż poprzednio. Wszystkim osobom będziemy mogli pomóc- komentuje Daniel Liszewski.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.