Sport

RUSZYŁ NABÓR ŚRODKÓW DLA KLUBÓW SPORTOWYCH

Rozpoczęła się kolejna edycja rządowego programu “Klub”. Kluby z powiatu żuromińskiego już mogą składać wnioski i walczyć o środki.

Ruszył nabór do rządowego programu „Klub”. O dofinansowanie może ubiegać się klub sportowy w formie stowarzyszenia, działający przez co najmniej 3 lata, którego podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Celem programu jest m.in upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej czy wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego.

Środki, mogą zostać przeznaczone na dodatkowe szkolenia, wynagrodzenia szkoleniowców czy na zakup nowego sprzętu sportowego. Kwota dofinansowania wynosi 10 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych, a 15 tysięcy złotych dla wielosekcyjnych.

Wniosek musi być sporządzony na formularzach zamieszczonych w systemie elektronicznym Amodit. Na etapie naboru, wypełniony formularz wniosku należy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną.

W edycji 2021 Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przeznaczył na ten cel kwotę w wysokości 40 mln zł.

Wnioski należy składać do 15 marca 2021 roku. Ich rozpatrzenie zaplanowano maksymalnie do 14 maja 2021.

OM

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.