Informacje

SAMOCHWAŁA 2021 ROZSTRZYGNIĘTA

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu odbył się konkurs recytatorski „samochwała”. Nagrodzono najlepszych recytatorów.
fot.M-GOK

Konkurs ten jest organizowany w Bieżuniu już od wielu lat i w tym roku znów udało się go przeprowadzić. Udział zgłosili uczniowie placówek z całego powiatu, a występom poszczególnych recytujących przysłuchiwało się jury w składzie: Piotr Wlizło, Małgorzata Kraśniewska i Nina Pachniewska.

W kategorii najmłodszej, uczestników w wieku 7-9 lat, zwyciężyła Amelia Muchewicz z SP w Przeradzu Małym, II miejsce zajął Wiktor Badaszewski z ZPO w Bieżuniu, a III miejsce Izabela Górecka z SP w Lutocinie. Wyróżnienie otrzymali: Julia Kosińska z SP nr 1 w Żurominie, Lena Antkiewicz z ZPO w Bieżuniu, Filip Żochowski z SP w Sławęcinie, Aleksandra Kosek z SP w Przeradzu Małym i Maciej Żachowski z SP w Lutocinie.

W kategorii 10-12 lat I miejsce zajęła Maja Stańczak z SP nr 1 w Żurominie, II Łucja Lorkowska, również z tej szkoły, zaś trzecie Maja Kucińska z SSP w Sławęcinie. Wyróżniono: Aleksandrę Panek z SP w Zieluniu, Nikolę Orlińską z SSP w Lutocinie, Zofię Żachowską z SSP w Lutocinie i Milenę Bielską z SSP w Sławęcinie.

Wśród 13-15 latków zwyciężył Filip Szpejna z SP w Sławęcinie, II nagroda trafiła do Kamili Grzywińskiej z Zespołu Szkół w Zielonej, a III nagroda do Zuzanny Kucińskiej ze Sławęcina. Wyróżnienie otrzymały: Wiktoria Szymańska z SP w nr 1 w Żurominie i Julia Jaskulska z LO w Żurominie.

W kategorii 16-19 lat I miejsce zajęła Aleksandra Stempka z Zespołu Szkół w Zielonej, a wyróżnienie przyznano Krystianowi Staniszewskiemu z LO w Bieżuniu.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Ludzie ogarnijcie się ,jest epidemia i obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach . Czy jedynie burmistrz Bieżunia stosuje się do przepisów , a może tylko on myśli o swoim i innych zdrowiu .Ciekawe jak wyglądało to wśród publiczności , czy też uważają ,że są nieśmiertelni . Super przykład dla młodzieży.

    • Przecież doktor i minister niejaki Szumowski na antenie radia rmf powiedział publicznie, że maseczka nie chroni przed wirusami.