Informacje

SAMORZĄD MAZOWSZA POMOŻE WYREMONTOWAĆ 26 STRAŻNIC Z SUBREGIONU

Dobre wieści dla strażaków z subregionu ciechanowskiego. Decyzją radnych województwa mazowieckiego 26 strażnic OSP przejdzie remont lub modernizację.

Na ten cel władze Mazowsza zarezerwowały prawie 630 tys. zł. – Strażaków z Mazowsza wspieramy od lat – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Dofinansowujemy nie tylko zakup specjalistycznego sprzętu czy samochodów, ale pomagamy też modernizować strażnice OSP. Tego typu inwestycje są bardzo potrzebne. Na Mazowszu funkcjonuje obecnie prawie 2 tys. jednostek OSP, które tylko w ubiegłym roku brały udział w 55 tys. akcji, z czego 20 tys. dotyczyło gaszenia pożarów. W regionie działa blisko 1,9 tys. remiz strażackich. Jak zauważa marszałek wiele budynków jest w złym stanie technicznym i wymaga remontów. – Niestety są one bardzo kosztowne i nie każda gmina może sobie pozwolić na takie wydatki. Dlatego zawsze staramy się wygospodarować dodatkowe środki właśnie na takie wsparcie. Dla ochotników pomoc jest nieodzowna. Strażnice to nie tylko stacje wyczekiwania, ale też miejsca, w których przechowywany jest sprzęt strażacki i garażowane są auta. Utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie jest gwarancją niezawodności i wpływa na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje.

W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2021 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 25 tys. zł. Ponadto każda z nich mogła złożyć jeden wniosek na remont albo modernizację tylko jednej strażnicy OSP ze swojego terenu. – Ostatecznie dofinansowanie w wysokości blisko 5,5 mln zł trafi do 232 mazowieckich gmin i miast, w tym 26 z subregionu ciechanowskiego. Otrzymane wsparcie pozwoli na przeprowadzenie prac budowlanych, w tym m.in. remontów posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, czy instalacji elektrycznej – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Jak zauważa radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski wsparcie na remonty strażnic udzielane jest od 2018. – W tym czasie dofinansowaliśmy blisko 550 inwestycji, przeznaczając na ten cel 10 mln zł – podsumowuje.

Oprac. KC

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Beneficjenci z powiatu żuromińskiego

OSP Sarnowo: modernizacja strażnicy- dofinansowanie 25 000 zł

OSP Lutocin: remont strażnicy – dofinansowanie 25 000 zł

OSP Siemiątkowo: remont strażnicy – dofinansowanie 25 000 zł

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.