Sport

SIATKARKI WRACAJĄ NA PARKIET

Polski Związek Piłki Siatkowej chce dokończyć Ogólnopolskie Mistrzostwa w minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving, które przez pandemię koronawirusa zostały wstrzymane. PZPS podał terminy finałów.
W tym roku również liczymy na radość z medali na szczeblu ogólnopolskim
Autor zdjęcia: minisiatkowka.pl

To świetna wiadomość dla klubu z powiatu żuromińskiego. Victoria Lubowidz będzie mogła powalczyć najpierw o awans do finałów, a później o medale Mistrzostw Polski. W maju, na łamach „Kuriera” trener Artur Kubkowski ubolewał nad ewentualną możliwością anulowania tych rozgrywek.
-Perspektywa odwołania Mistrzostw Polski w Zabrzu boli najbardziej. W tym roku znowu mamy zespół, który gra świetną siatkówkę. Dziewczyny do wybuchu pandemii nie przegrały żadnego meczu, a ja osobiście nie widziałem zespołu, który mógłby w jakimś stopniu nam zagrozić w walce o złoto – tłumaczył szkoleniowiec.
Teraz analizowana jest nowa formuła turnieju, w jakiej miałby odbyć się Wielki Finał Mistrzostw. Turniej należy rozegrać w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym. Organizatorzy zakładają wydłużenie finałowych rozgrywek z 3 do 10 dni. Finał miałby być rozegrany między 20, a 30 sierpnia.
Najpierw jednak należy wyłonić zespoły, które tam zagrają. Wojewódzkie związki mają na to czas do 10 sierpnia. Zgodnie z regulaminem do finału awansują dwie najlepsze drużyny z województwa w każdej kategorii dziewcząt i chłopców (tak jak obowiązywało to w poprzednim roku).
Olgierd Markowski

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.