Edukacja

SIEMIĄTKOWSCY UCZNIOWIE PAMIĘTALI

Początek listopada to czas zadumy i refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem. Udajemy się wtedy na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych.

W Szkole Podstawowej im mjr. Henryka Sucharskiego w Siemiątkowie tez pamiętano. 28 października odbył się apel z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, który przybliżył atmosferę i nastrój świąt oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.

Jak informują nas jego organizatorzy, panie katechetki Teresa Ostrowska i Alina Keczmer, przesłaniem uroczystego apelu były słowa księdza Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Społeczność szkolna w ciszy i zadumie wysłuchała wierszy recytowanych przez uczniów, w których przywołano polską tradycję, nakazującą odwiedzanie grobów, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów, skupienie w modlitwie.

Na koniec szkolnego apelu zaśpiewano piosenkę „Taki duży, taki mały może świętym być”, w śpiewanie której zaangażowali się wszyscy uczniowie.

AO

Fot. ZS w Siemiątkowie

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.