https://mazovia.pl/pl/transport/aktualnosci/autobusy-dla-mazowieckich-szkol-wlasnie-ruszyl-nabor.html
U sąsiadów

SIERPC ZAPRASZA NA WYREMONTOWANY BASEN

Redakcję „Kuriera” zaproszono na otwarcie sierpeckiego basenu. Uroczystość odbyła się w ubiegły poniedziałek. W obiekcie zamontowano nową zjeżdżalnie dla dzieci.

Mieszkańcy naszego powiatu od lat marzą o własnym basenie. Pływacy posiłkują się obiektami w sąsiednich miastach. Jeszcze kilkanaście lat temu dużego wyboru w okolicy nie mieliśmy. Najbliżej był Sierpc, potem Ciechanów czy Płock. Po kilku latach dołączyła Mława, Rypin oraz basen hotelu „Skansen”.

Pierwsza pływalnia w Sierpcu skończyła w tym roku 22 lata, wydawać się mogło, że lata świetności ma już za sobą, ale władze powiatu sierpeckiego, które zarządzają obiektem, postanowiły uatrakcyjnić jego ofertę. W pływalni zainstalowano właśnie zjeżdżalnię dla dzieci. Ma ona 35 metrów długości, jest zaopatrzona w elektroniczny system „start/stop”. Jej wysokość to ponad 3 metry. Instalacja kosztowała ponad 195 tysięcy złotych, a zadanie zostało w całości sfinansowane z budżetu powiatu sierpeckiego. Oprócz tego w pływalni zainstalowano lampy UV, które będą oczyszczać wodę. Dzięki nim będzie ona miała jeszcze lepszą jakość, przy mniejszym użyciu chloru.

W otwarciu basenu wzięli udział m.in. starosta sierpecki Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki, radni Rady Powiatu oraz burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.