Sport

SŁODKO-GORZKI ROK SPORTOWCÓW

Co działo się w sporcie w minionym roku? Przypomnijmy sobie dobre momenty, a także te nieco gorsze. Jakie sukcesy odnosili sportowcy pochodzący z powiatu żuromińskiego? Które zespoły odnosiły sukcesy, a które poniosły porażki?

Karol Podliński, wychowanek Wkry Żuromin, został zawodnikiem Ekstraklasowego Zagłębia Lubin. To trzeci gracz klubu z Żeromskiego, który trafił na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Podliński w najwyższej lidze zdobył dwa gole.

MACIEJ WATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA

Policjant z Żuromina, Maciej Watkowski wraz z reprezentacją polskiej Policji został mistrzem świata w piłce nożnej siedmioosobowej. Polacy triumfowali w turnieju, który odbył się na Wyspach Kanaryjskich.

PIOTR MAŁACHOWSKI ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ

Najbardziej utytułowany zawodnik w historii rzutu dyskiem w Polsce – dwukrotny wicemistrz olimpijski, były mistrz świata i Europy, aktualny rekordzista Polski zakończył sportową karierę.

Małachowski pożegnał się z kibicami w Polsce udziałem w memoriale Kamili Skolimowskiej. Wcześniej zanotował czwarty start na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie nie awansował do finału. W Poznaniu, w 2021 roku, został po raz trzynasty mistrzem Polski w rzucie dyskiem. Wyrównał osiągnięcie Edmunda Piątkowskiego, byłego rekordzisty świata.

BORUTA SPADŁA DO KLASY B

Sezon 2020/2021 nie był udany dla zawodników Boruty Kuczbork. Zawodnicy z ul. Młyńskiej musieli pożegnać się z rozgrywkami Klasy A. „Boruciarze” w XXI wieku na takim poziomie rozgrywek nie rywalizowali, teraz walczą o powrót klasę wyżej. Są na dobrej drodze, bo przewodzą swoim rozgrywkom.

DRUGA NAJLEPSZA PARA W POLSCE

Wielki sukces pary siatkarek UMKS MOS Wola Victoria Lubowidz. Duet Zofia Jackiewicz-Maja Daca zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej.

MEDALE MARIUSZA GROTKOWSKIEGO

Siłacz z Chamska nie zwalnia tempa. Trójboista wciąż jest w znakomitej formie, co udowadnia na imprezach rangi ogólnopolskiej – tam jest niekwestionowanym mistrzem Polski – i międzynarodowej. W 2021 roku Grotkowski zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy, a już po raz trzeci w karierze zajął piąte miejsce Mistrzostw Świata.

POWOŁANIE NA KONSULTACJE DLA KLAUDII GAJEWSKIEJ

Klaudia Gajewska, wychowanka UKS Victoria Lubowidz, a obecnie wypożyczona do klubu MOS Wola Warszawa otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na konsultację szkoleniową.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.